У США збираються перейменувати штат у межах боротьби з расизмом

Губернаторка американського штату Род-Айленд Джина Раймондо оголосила про намір змінити повну назву території, щоб вона не викликала асоціацій із рабовласництвом.

22 червня Раймондо підписала указ, у якому повідомила про підготовку референдуму щодо питання зміни конституції штату.

Повна назва, яку використовують в офіційних документах, звучить так: “Род-Айленд і плантації Провіденса”.

“Беручи до уваги, що протягом багатьох років відбувалося громадське обговорення питання вилучення слова “плантації” з офіційної назви Род-Айленда; що багато жителів штату вважають болючою наявність слова, настільки близько пов’язаного з рабством, в офіційній назві штату; що біль, якого ця асоціація заподіює деяким нашим жителям, хвилює всіх жителів, ми маємо зробити все можливе, щоб усі громади змогли пишатися нашим штатом”, – ідеться в указі.

Губернаторка оголосила про виключення фрази “…і плантації Провіденса” зі свого офіційного титулу. Офіс губернатора більше не буде використовувати ці слова в офіційних документах, у листуванні і на бланках, як канцелярських, так і електронних.

“Род-Айленд було засновано на принципах злагоди і толерантності. Назва нашого штату і наша діяльність мають відображати ці цінності. Роботу з ліквідації системного расизму в Род-Айленді почали не сьогодні і вона не закінчиться сьогодні, але ми здатні досягти значного прогресу у справі забезпечення расової справедливості вже зараз”, – написала Раймондо у Twitter.

Род-Айленд – найменший штат США. Спочатку складався із двох частин: Провіденські плантації (материкова частина, найбільше місто – Провіденс, нинішня столиця штату) та Острів Род (острівна частина, найбільше місто – Ньюпорт). Повне найменування використовують тільки в діловодстві. 1652 року Род-Айленд ухвалив перший у Північній Америці закон, який забороняє рабство.

Приблизно місяць у США тривають маніфестації, пов’язані із загибеллю афроамериканця Джорджа Флойда під час затримання поліцейськими в Міннеаполісі. Один із правоохоронців майже 10 хвилин притискував його шию коліном до землі. Згідно з експертизою, Флойд помер від удушення.

Демонстранти валять пам’ятники історичним діячам, які, на їхню думку, були причетні до рабовласництва і расової дискримінації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *