Київська школа економіки (KSE) створила власну епідеміологічну модель, яка має вирахувати справжню кількість людей в Україні, які заразились коронавірусом. За оновленими даними, інфекцію вже підхопили близько 150 тисяч людей.
Про це йдеться у презентації KSE, передає hromadske.
Епідеміологічна модель організації свідчить, що наразі при 40 тисячах офіційно підтверджених випадків захворіли 150 тисяч людей.
«Наша країна виявляє нові випадки співставно із середнім значенням у світі — 30%», — йдеться у повідомленні.
Модель KSE має три сценарії розвитку епідемії — жовтий (помірний), чорний (песимістичний) та зелений (оптимістичний).
«Динаміка відповідає «жовтому» сценарію, за яким можна прогнозувати близько 4 000 померлих до кінця 2020 року. За такого сценарію, адаптивний карантин триватиме весь рік», — кажуть у школі.
У дослідженні зазначається, що ймовірним залишається як чорний сценарій (7 тисяч померлих на кінець року), так і жовто-зелений — 2 500 смертей на кінець року.
«За такого сценарію можливе повне зняття карантину з 1 серпня. Жовто-зелений сценарій можливий за умов посиленого дотримання вимог індивідуального захисту — масочний режим, миття та дезінфекція рук, соціальне дистанціювання», — кажуть у KSE.
Також там наголошують, що в цілому поширення COVID-19 у світі відповідає загальній сезонній динаміці грипоподібних захворювань за винятком країн Східної Європи та США. Загалом ситуація не оптимістична.
«Поширення захворювання в країнах субтропічного клімату є швидшим за сезонне затухання в країнах помірного клімату – світ входить в новий пік, не вийшовши з попереднього», — йдеться у дослідженні.
Модель Київської школи економіки розроблена на основі відомої SEIR-моделі, що описує динаміку перебігу захворювання в чотирьох групах: S – чутливі (їх можуть заражати), E – в інкубаційному періоді (заражені, але ще не заражають), I – заразні (заражені і заражають інших), та R – ті, які “випали” з трьох попередніх груп (це або одужавші, або померлі, або ізольовані, що продовжують хворіти). При цьому, базова SEIR-моделі була значно розширена аналітиками KSE Institute під українські реалії, включаючи понад 20 різних клінічних, статистичних, ресурсних та інших параметрів. Вхідні дані моделі включають адаптовані дані з України, Китаю, Німеччини, лайнеру Diamond Princess, а також останні дослідження щодо COVID-19 від World Health Organization, Centers for Disease Control and Prevention, Imperial College London, University of Oxford, Harvard T.H. Chan School of Public Health та інших міжнародних організацій.