Народний депутат від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко в ефірі авторської програми “БАЦМАН” головної редакторки інтернет-видання “ГОРДОН” Олесі Бацман розповів, що, якби була така можливість, на зустрічі із президентом РФ Володимиром Путіним він би його “просто придушив”.
“Це, напевно, пролунає зовсім неполіткоректно, але якби в мене була така можливість, чесно кажучи, я б його просто придушив. Я б перформансів не робив. Але якби в мене була така можливість”, – сказав Гончаренко.
Журналістка нагадала, що Путін займається єдиноборствами.
“Я не знаю, чим він займається. Енергія – вона велику роль відіграє. Я говорю серйозно. Може, тому мені й не варто було б із ним зустрічатися ніде, тому що це гріх на душу однаково брати. Але для мене Володимир Путін – це уособлення зла. Тобто реально живе уособлення зла. Убивця. Просто людина, у якій немає нічого. Ні краплі я не бачу нічого. Я бачу, що це просто руйнівник своєї країни, моєї країни, убивця тисяч людей, людина, у якій людського, напевно, практично нічого не залишилося”, – зазначив Гончаренко.
Депутат нагадав, що від Путіна постійно лунають територіальні претензії до України, саме тому він вирішив створити в парламенті міжфракційне об’єднання “Кубань”.
“А я через цю ідею вирішив нагадати, що взагалі-то у складі Російської Федерації є землі, на яких визначальним був український етнос: Кубань, де основною мовою спілкування була українська мова. Вони ще 100 років тому хотіли приєднатися до Української Народної Республіки як до федеративного утворення. І сьогодні там є багато людей з українськими коренями. Тому потрібно за своїх співвітчизників боротися і про них теж нагадувати. Тобто логіка така: давайте нагадувати, що ми велика країна і ми могли б комусь висунути якісь претензії. Ми цього ніколи не робили і не збираємося цього робити”, – сказав Гончаренко.
На думку депутата, ініціатива спрацювала, тому що “навіть у самій Росії це мало чималий відгук”.
ВІДЕО
Між Україною і Росією шостий рік триває конфлікт. Навесні 2014 року після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року Росія анексувала український півострів Крим. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Відразу після анексії Криму Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє українська сторона.
За даними МЗС України, за час конфлікту на Донбасі загинуло не менше ніж 14 тис. осіб, ще 1,5 млн осіб стали вимушеними переселенцями.