Тимчасовий виконувач обов’язків директора харківського “Електроважмашу” Віктор Бусько 22 червня 2020 року звернувся із проханням до Фонду держмайна України, в управлінні якого є підприємство, усунути його від посади до завершення розслідування прокуратури для забезпечення його об’єктивності. Про це повідомляє пресслужба “Електроважмашу”.
“Відсторонення керівника на час розслідувань правоохоронних органів – це загальносвітова практика. Я прийняв таке рішення, щоб гарантувати неупередженість у проведенні розслідування, забезпечити умови для співпраці зі слідством із боку компанії та об’єктивну оцінку нашої роботи в суді. Коли необґрунтованість обвинувачень буде доведена, я повернуся до роботи”, – заявив Бусько.
Повідомляють, що обов’язки керівника підприємства на період усунення Буська від посади виконуватиме директор зі стратегії та маркетингу “Електроважмашу” Олексій Бунеску.
“У рамках розслідування прокуратури 16 червня на підприємстві пройшли обшуки з вилученням документів. Приводом для початку розслідування став договір, який був укладений у 2016 році ексменеджментом компанії. Дія відповідного контракту двічі ставала предметом розслідування правоохоронних органів, проте справа не доходила до суду. Новому керівництву компанії вдалося домогтися підвищення законтрактованих цін на продукцію “Електроважмашу”, що дозволить підприємству отримати додатковий прибуток, Однак цей факт, як і те, що розслідування стосується ще не закритого бухгалтерського періоду, що виключає можливість використання об’єктивних даних про фактичну вартість продукції, свідчить про спробу блокувати роботу підприємства з боку певних фінансово-політичних груп”, – ідеться в повідомленні “Електроважмашу”.
Керівництво заводу “Електроважмаш” заявило про намір співпрацювати із правоохоронними органами, щоб довести необґрунтованість обвинувачень і продовжити роботу підприємства у штатному режимі.
Спеціалізацією “Електроважмашу” є виробництво генераторів для АЕС, ТЕС, ГЕС, електродвигунів для транспорту і промисловості. Окрім українських електростанцій, генератори виробництва “Електроважмашу” використовують на електростанціях у країнах СНД і ЄС. “Електроважмаш” входить у перелік об’єктів великої приватизації.