Збори трудового колективу, які відбулися сьогодні у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, підтримали ідею повернути йому попередню назву: Волинський. Повернення старої назви було одним із пунктів передвиборної програми теперішнього ректора Анатолія Цьося.
Університет отримав назву Східноєвропейський у 2012 році, і, як пояснював тодішній ректор Ігор Коцан, це було зроблено для отримання європейських грантів, зокрема, на спорудження студентського містечка. «Багато боялися, що відбудеться лише зміна найменування університету. Так і сталося, університету не вдалося витворити нового бренду, тому навчальний заклад зазнав помітних репутаційних втрат. Повернення університету назви Волинський національний університет імені Лесі Українки – це пошанування освітньої традиції… За княжих часів Волинь – це великий знаний регіон. Волинянин Дмитро Вишневецький був одним із засновників Запорізької Січі. На Волині була створена УПА. З цього погляду «волинський» заслуговує на пошанування, адже освітня традиція Волині була започаткована ще в часи Київської Русі. Більшість університетів названі з використанням назв міст або регіонів. Слово «волинський» в назві університету цілком органічне. Це засіб промоції університету», – пояснює нині ректор Анатолій Цьось.
Його підтримує і народний депутат України Ірина Констанкевич, яка також виступила на зборах трудового колективу: «В дуже непрості часи для нашого університету та України важливо не лише зберігати назву, яка є ознакою нашої ідентичності, але й зберігати її у часі, коли ця назва творилася. Я постійно повертаюся до рішення про перейменування у 2012 році на Східноєвропейський. На той час аргументи були переконливими та важливими. Зміна назва тоді розглядалася, як локомотив, який дасть можливості залучити європейські кошти, аби університет збільшувався кількісно та якісно. На жаль, це не дало результату. Інвестиції – це дуже складна тема, адже інвестори також дивляться на історію».
Першим кроком до перейменування був круглий стіл «Волинська освітня традиція», який відбувся ще у лютому, де перейменування підтримали політики та громадські діячі. Також перейменування підтримали на зборах робочих колективів факультетів та студенти. Наступне слово у перейменуванні – за профільним міністерством.
Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк