Фанати корейської музики k-pop масово реєструвалися на зустріч без намірів туди піти. На арені на 19 тис. місць зібралися лише 6 тис. 200 прихильників Трампа
У США підлітки влаштували неприємний сюрприз президенту Дональду Трампу – у соцмережі TikTok пройшов флешмоб зі зриву зустрічі Трампа з виборцями на стадіоні у місті Талса, штат Оклахома. Підлітки бронювали місця без наміру туди піти. У штабі Трампа все заперечують і заявляють, що це фейк. Як сталося, що Трамп виступив у напівпорожньому залі, і хто винен – підлітки, демократи чи Китай, – читайте далі.
Флешмоб ТikTok – “реєструйтесь і не приходьте”
За тиждень перед початком зустрічі Трампа з виборцями у TikTok почали закликати масово реєструватися на виступ, щоб його зірвати.
51-річна Мері Джо Лаупп зі штату Айова опублікувала у TikTok відео з інструкцією, в якому пояснювала, як зайти на сайт Трампа, зареєструватися для відвідування події – а потім не з’явитися.
“Всі ті з нас, хто хоче бачити цю аудиторію на 19 тис. місць ледве заповненою або повністю порожньою, резервуйте квитки зараз і залиште його наодинці на сцені”, – повідомила Лаупп.
Чим їй не сподобалася зустріч Трампа? Справа у тому, що її обурило те, що штаб Трампа оголосив, що мітинг відбудеться 19 червня. Цього дня афроамериканська громада в США відзначає свято, що отримало назву Juneteenth і знаменує скасування рабства. Після протестів виборчий штаб Трампа переніс захід на 20 червня.
@maryjolaupp
Did you know you can make sure there are empty seats at Trump’s rally? ##BLM.
♬ original sound – maryjolaupp
Для того, щоб зареєструватися, потрібно було вказати ім’я, номер телефону та електронну пошту на сайті Трампа. Не було підтверджено вікових категорій, хоча сайт вимагав PIN-код для підтвердження телефонних номерів. Багато підлітків реєстрували в інтернеті по декілька нових акаунтів і номерів.
Справжнього розмаху челендж набув після того, як його підхопили фанати корейської поп-музики k-pop, яка є дуже популярною серед дітей і підлітків у світі (вони основні користувачі TikTok). Відео із закликом до фанатів k-pop реєструватися на зустріч набрало більш ніж чверть мільйона переглядів. Фанати k-pop вже встигли відзначитися навколо руху Black Lives Matter.
Користувачі масово викладали танцювальні відео під пісню Macarena на фоні квитків на зустріч із Трампом, на яку вони не пішли.
Пости набирали тисячі лайків також у Twitter. Політтехнолог Стів Шмідт зізнався що його 16-річна дочка також отримала декілька сотень місць:
“Моя 16-річна дочка і її друзі отримали сотні квитків. Американські тінейджери вас зробили!” – заявив Шмідт.
Під твітом зібралося чимало коментаторів, які кажуть, що їхні діти зробили те ж саме.
“Це були не тільки тінейджери. Мені 60, і у мене є 300 квитків“, – написала Тереза Мур.
Наймолодша конгресвумен від Демократів Олександрія Окасіо-Кортес у Twitter також підтримала підлітків.
“Насправді ви щойно отримали ляпаса від підлітків у TikTok, які переповнили кампанію Трампа фейковими квитками і резерваціями”, – заявила політик.
Реакція штабу Трампа
На початку тижня прес–секретар передвиборчого штабу Трампа Бред Парскейл похизувався, що на участь у заході було подано понад мільйон заявок. Сам Трамп також говорив, що на мітинг має намір прийти мільйон його прихильників.
фото из соцсетей фото из соцсетей
Арена вміщує 19 тис. осіб, тому організатори навіть передбачили додатковий виступ президента на відкритому повітрі для всіх інших. Однак, за підрахунками пожежної частини міста, на захід з’явилося менше ніж 6200 осіб, передає CNN.
Так, на фото і відео видно, що другий ярус стадіону практично порожній.
Комунікаційний керівник штабу Трампа Тім Мертоу заявив, що на захід прийшло 12 тис. осіб, а усім іншим завадили “радикальні протестувальники”, які заблокували дороги на під’їзд до арени — тому й людей прийшло менше, ніж вони очікували.
Виступ президента США Дональда Трампа перед виборцями на стадіоні у місті Талса, штат Оклахома, 20 червня 2020 року AP Photo Виступ президента США Дональда Трампа перед виборцями на стадіоні у місті Талса, штат Оклахома, 20 червня 2020 року AP Photo Виступ президента США Дональда Трампа перед виборцями на стадіоні у місті Талса, штат Оклахома, 20 червня 2020 року Tulsa World Виступ президента США Дональда Трампа перед виборцями на стадіоні у місті Талса, штат Оклахома, 20 червня 2020 року Tulsa World
The New York Times стверджує, що протестувальників було небагато, а біля арени було організовано коридор безпеки.
У неділю глава штабу Бред Парскейл спростував повідомлення про те, що користувачі TikTok завадили прихильникам Трампа, передає “Голос Америки”.
“Ліві й інтернет-тролі радіють, думаючи, що вони якось вплинули на кількість учасників мітингу, але вони не розуміють, про що вони говорять, і не знають, як організовуються наші мітинги”, – заявив Парскейл.
Виступ президента США Дональда Трампа перед виборцями на стадіоні у місті Талса, штат Оклахома, 20 червня 2020 року Tulsa World Виступ президента США Дональда Трампа перед виборцями на стадіоні у місті Талса, штат Оклахома, 20 червня 2020 року Tulsa World Виступ президента США Дональда Трампа перед виборцями на стадіоні у місті Талса, штат Оклахома, 20 червня 2020 року Tulsa World Виступ президента США Дональда Трампа перед виборцями на стадіоні у місті Талса, штат Оклахома, 20 червня 2020 року Tulsa World
За його словами, журналісти, що не зв’язалися зі штабом для отримання коментарів, поводяться непрофесійно. Парскейл заявив, що реєстрація для участі в мітингу означає лише, що люди надають контактний номер телефону, і штаб постійно вичищає вигадані номери, як це сталося “з десятками тисяч номерів”, коли штаб розраховував можливу кількість учасників мітингу в Талсі.
Парскейл заявив, що на кількість учасників мітингу вплинули фейки, які цілий тиждень відмовляли людей від участі через Covid-19.
Сумний Трамп
Трамп протягом 20 червня не написав жодного посту у Twitter, а ранок 21-го він почав із заяви: “Тиха більшість — сильна як ніколи!”.
Джерела з його штабу розповіли, що він був розлючений малою кількістю присутніх на стадіоні, передає NBC News.
ЗМІ також опублікували відео, як “виснажений і сумний” Трамп виходить з літака у Вашингтоні після виступу, назвавши це “ходою сорому”.
Як повідомляє Newsweek, останні події показують, що Трамп програє війну у соцмережах. Попри те, що факт впливу підлітків у TikTok не визнали у штабі Трампа, напівзаповнений стадіон важко не помітити.
Джеймс Денніс, доцент з політичної комунікації та журналістики в Університеті Портсмута, каже, що ситуація в Талсі показала, як малі починання в соцмережах можуть набирати масштабу, коли люди координуються.
“Це прекрасний приклад того, як невеликі акти діджитал-активізму можуть бути значними. Це було легко зробити, весело для тих, хто бере участь, і, схоже, це сприяло тому, що штаб Трампа переоцінив потенційну кількість учасників”, – каже Денніс.
Денніс зазначив, що на ефективність впливу варто дивитися в ширшому контексті.