Назад до обмежень: В яких регіонах можуть повернути жорсткий карантин і що знову заборонять

Відсьогодні в країні запрацювали нові правила адаптивного карантину. Зокрема, регіони, які потребують посилення обмежень, визначатимуть за новою методикою

Уряд минулого тижня продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 липня і згодом оприлюднив текст відповідної постанови. У ній прописали багато нових правил, які запрацюють з 22 червня.

Серед іншого з цього дня низка регіонів може повернутися до жорсткого карантину. Відповідне рішення залишається за місцевою владою. В одних регіонах його вже ухвалили, а в інших – тільки планують. Загалом ситуація така.

Де можуть посилити карантин? Нова методика розрахунку

У регіонах, які відповідатимуть одній із цих ознак:

завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів із підтвердженим випадком Covid-19, становить понад 50%;

– середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менш ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів;

коефіцієнт виявлення випадків інфікування становить більш ніж 11%;

показник динаміки зростання випадків інфікування Covid-19 становить більш ніж 10%.

Хто ухвалює рішення щодо посилення?

Тут нічого не змінилося. Як і раніше, рішення щодо посилення або послаблення обмежувальних заходів ухвалюють регіональні комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Роблять вони це ґрунтуючись на оцінці епідемічної ситуації.

Якщо ситуація із захворюваністю в регіоні впродовж трьох днів поспіль відповідає показникам для посилення протиепідемічних заходів, то комісія ТЕБ та НС зобов’язана зібратися на позачергове засідання і посилити деякі обмеження.

Що саме знову можуть заборонити?

Згідно з постановою уряду, посилення карантинних обмежень може відбуватися щодо:

– проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів;

– діяльності установ, що надають послуги з розміщення;

– здійснення регулярних і нерегулярних перевезень пасажирів в міському, приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні;

– перевезень пасажирів метрополітеном;

– відвідування закладів дошкільної освіти;

– роботи закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури;

– діяльності закладів харчування.

Ситуація в регіонах

До топ-5 лідерів із захворюваності на коронавірусну інфекцію в Україні на сьогодні увійшли м. Київ (4 368 тис.), Чернівецька область (4 357 тис.), Львівська (3 980 тис.), Рівненська (2 963 тис.) та Київська область (2 тис. 236).

Наздоганяє цю п’ятірку Закарпатська область (2 188 тис.), де останнім часом спостерігається високий приріст захворюваності, а завантаженість ліжок перевищує 50%.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, ситуація на Закарпатті викликає занепокоєння. Він не виключив, що регіону доведеться готуватися до запровадження додаткових обмежень на один тиждень.

Наразі точно відомо, що в будь-який момент карантин можуть посилити в Київській області. Показник інцидентності в регіоні впритул наблизився до критичної позначки 12. Таким чином, до посилення карантинних заходів залишилося добрати 0,03%.

“Тому потрібно враховувати, що карантинні заходи може бути посилено в будь-який момент”, – заявив голова Київської ОДА Василь Володін.

Столична влада до цього заявляла, що може повернути частину карантинних обмежень у разі підвищення показника захворюваності. Протягом останньої доби в Києві зафіксували 43 випадки інфікування коронавірусом, два дні тому – 73, три дні тому – 76.

Вже ухвалили рішення щодо посилення карантину в Одесі, де нині зафіксовано 313 випадків зараження (+6 протягом останньої доби). Зокрема, відсьогодні в місті заборонили роботу закладів оздоровлення та відпочинку дітей, а також проведення масових заходів за участю більш ніж однієї людини на 5 кв. м.

Також в Одесі обмежать дозволену кількість людей у громадському транспорті, а водіям заборонять брати стоячих пасажирів. Орендарям пляжів рекомендують забезпечити півтораметрову відстань між шезлонгами, а ресторани повинні забезпечити таку саму відстань між столиками і розміщувати за ними не більш ніж чотирьох осіб.

Минулої п’ятниці карантин посилили в Житомирській області (1 270 тис. хворих). Показник інцидентності там становить 13,42 на 100 тис. населення, тоді як допустима норма – 12 осіб на 100 тис. населення.

У регіоні посилили контроль за дотриманням карантину в приміщеннях і в громадському транспорті (використання засобів індивідуального захисту, дотримання соцдистанції, використання дезінфікувальних засобів), заборонили роботу дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, проведення заходів за участю більш ніж 10 осіб та роботу закладів громадського харчування (крім літніх майданчиків).

В області також планують провести перевірку роботи ринків і магазинів щодо дотримання карантинних заходів. Якщо виявлять порушення, то діяльність цих об’єктів буде припинено.

До слова, контроль за дотриманням карантинних обмежень посилили по всій країні.

“До регіонів для контролю має виїжджати керівництво МОЗ на чолі з головним санітарним лікарем. Також буде посилено контроль з боку Національної поліції і Держпродспоживслужби”, – розпорядився прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Зазначимо, що минулого тижня правоохоронці втричі збільшили кількість адмінпротоколів за порушення карантину. 

Що ще важливо знати

Епідеміологічна ситуація в кожній області різна. Із цього випливає, що в кожному регіоні “карантинні” правила відрізняються. Але все ж залишається низка заборон, яких необхідно дотримуватися завжди і скрізь.

Отже, з 22 червня до 31 липня по всій Україні заборонено:

 – перебувати в громадських будівлях і спорудах, громадському транспорті без респіраторів або захисних масок, які закривають ніс і рот (зокрема, й виготовлених самостійно);

– перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство або спеціальний статус;

– самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

– відвідувати навчальні заклади в групах більш ніж 10 осіб, за винятком участі в державній підсумковій атестації у формі ЗНО, Зовнішнього незалежного оцінювання, вступних випробуваннях, атестації у формі тестових ліцензійних іспитів “КРОК”;

– влаштовувати масові заходи за участю більш ніж однієї людини на 5 кв. м площі. Фізична дистанція між учасниками повинна бути щонайменше 1,5 м;

Як і раніше, залишається під забороною діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, а в транспорті не можна перевозити пасажирів більше, ніж передбачено місць для сидіння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *