Відтепер в Управлінні ДСНС України в Черкаській області створено три нових відділення, які дозволять оперативніше реагувати на виникнення пожеж в екосистемах, гасити їх та проводити пошукові операції. Також за допомогою спеціально оснащених автомобілів можна буде дезінфікувати місто, ліквідовувати вплив хімічних речовин. Сьогодні про особливості роботи нових відділень та нову техніку співробітники ДСНС розповіли керівництву області.
Зокрема ввели в розрахунок відділ безпілотних літальних апаратів, відділ техніки модульного типу та відділ реагування на надзвичайні ситуації.
За словами керівництва ДСНС Черкащини, такі нововведення впроваджують, аби реагувати на виклики сьогодення: пожежі в екосистемах та коронавірус. Кажуть, що це лише перший етап впровадження реформування.
«Аби поліпшити ситуацію, ми спільно з облдержадміністрацією шукали шляхи вирішення. Зокрема, використали техніку, яка стояла на консервації, відновили її, відремонтували та оснастили сучасними засобами. Як бачите, це дало результат. При цьому враховувався досвід, який ми отримали під час гасіння пожеж в Чорнобильській зоні»,- зазначив начальник управління ДСНС України в Черкаській області Андрій Даник.
Також Андрій Миколайович поінформував, що відділ безпілотних літальних апаратів здійснюватиме аеророзвідки – щоденне патрулювання, яке дасть можливість забезпечити безпековий рівень та дисциплінувати наше населення, адже зазвичай саме громадяни є головним фактором виникнення пожеж.
Відтепер, кажуть, вперше за всю історію Черкаси матимуть свій відділ, який координуватиме гасіння пожеж саме в місті. «Раніше його ніколи не було, був лише обласний відділ, а нині їх буде два – які координуватимуть місто і область», – розповів керівник управління.
Відділення модульного типу залучатиметься для гасіння лісових та торфових пожеж в екосистемах, хімічних аварій, для дезінфекційних заходів. Для цього переобладнали радянську техніку та оснастили усім необхідним. Начальник Першої державної пожежно-рятувальної частини, Другого державного пожежно-рятувального підрозділу, підполковник Сергій Битяк зазначив, що ці автомобілі мають високу прохідність, ними можна дістатись у будь-яку точку.
«Автомобілі оснащені переносними радіостанціями, індивідуальними дозиметрами, костюмами для особистого захисту та для дезінфекції. Для гасіння лісових пожеж і торфовищ оснащені бензопилою, бочками на 150 літрів води, також воду можна забирати з водойм і подавати для гасіння»,- розповів Сергій Битяк.
Відділення з реагування на надзвичайні ситуації працюватиме під час довготривалих пожеж, для цього автомобілі також оснастили сучасними засобами.
Рятувальники зазначають, що це лише перший етап реформування, до якого долучилась Черкащина, надалі реформування планують продовжувати.
«Паралельно нами здійснюються заходи щодо відновлення важкої інженерної техніки. Зокрема катери, які перебувають на озброєнні в наших підрозділах, наразі оснащуються засобами пожежогасіння, щоб ми могли гасити очерет і екосистеми вздовж узбережжя. Сподіваємось, що орієнтовно через місяць ми зможемо презентувати ще деякі зміни»,- підсумував начальник управління.
Інна МОЛЧАНОВА, Черкаси