Заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок звернувся із заявою до глави МЗС Дмитра Кулеби із проханням усунути його від виконання обов’язків на час розслідування. Про це Божок написав у своєму Twitter.
“Порядні прокурори підсвітили: генпрокурор [Ірина] Венедіктова заявляє, що мій “дипломатичний статус заважає їй по мені працювати, а також вирішити в суді потрібні постанови по справі проти [експрезидента Петра] Порошенка”. Щоб вивести рідне МЗС з-під генпрокурорської “уваги”, попросив про відсторонення сам”, – зазначив Божок.
Колишньому керівнику Служби зовнішньої розвідки України, а нині заступнику глави МЗС Єгорові Божку інкримінують незаконне приймання Сергія Семочка на посаду першого заступника глави СЗР. Призначення Семочка також лягло в основу підозри п’ятому президенту країни Петрові Порошенку. Державне бюро розслідувань склало підозру Божку.
Раніше, 10 квітня, його вже повідомляли про підозру у межах провадження, що стосується призначення Семочка. Печерський районний суд Києва 21 квітня відхилив клопотання слідчого про обрання для Божка запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту й усунення його з посади заступника міністра закордонних справ.
Як стверджувало джерело видання “ГОРДОН”, підставою для відкриття провадження проти Божка став лист тодішнього голови СЗР Валерія Євдокимова в Держбюро розслідувань. Євдокимов нібито посилався на внутрішні розпорядчі акти свого попередника про допуск Семочка до держтаємниці та нарахування йому приблизно 1,5 млн грн заробітної плати. Водночас у листі уточнюють, що приблизно 1 млн грн із цієї суми залишився на депозитному рахунку СЗР, а доступ Семочку до держтаємниці надали після відставки Божка, розповів співрозмовник.
Божок очолив Службу зовнішньої розвідки у вересні 2017 року. 13 березня 2019-го Порошенко підписав указ про його відставку. Того самого дня Кабмін призначив Божка заступником міністра закордонних справ.
Семочко обіймав посаду заступника голови СЗР із липня 2018 року до квітня 2019-го.
Як з’ясувала “Українська правда”, після призначення Семочка тодішній глава розвідки Божок видав наказ, яким рішення президента оголосили особовому складу, а Семочко почав виконувати обов’язки. У пресслужбі ДБР виданню підтвердили, що саме цей наказ Божка вважають незаконним, а Порошенка підозрюють у тому, що він схилив Божка до видання цього документа.
Восени 2018 року в ефір вийшло розслідування телепроєкту Bihus.info, в якому йшлося, що вісім членів родини Семочка мають російські паспорти, а сам він у роки керівництва економічною контррозвідкою Служби безпеки виявляв інтерес до тіньових доходів фармацевтичних компаній. Після цього Національне антикорупційне бюро України зареєструвало провадження за підозрою Семочка в незаконному збагаченні, а СБУ – за підозрою його у держзраді.