Лідером став Забайкальський край, який витратив понад 42 мільйони рублів.
З 2023 року російські регіони витратили понад 150 мільйонів рублів на меморіали пам’яті вбитих на війні проти України військових, підрахувало видання The Moscow Times.
На другому місці опинилася Республіка Тива (понад 23 мільйони рублів), на третьому – Ямало-Ненецький автономний округ (понад 21 мільйон рублів).
Тива неодноразово очолювала рейтинг найбідніших регіонів Росії, а Забайкалля входило до десятки.
На початок вересня було відомо щонайменше про 1212 загиблих у Забайкальському краї, 716 – у Тиві та 252 – у Ямало-Ненецькому автономному окрузі (ЯНАО), за підрахунками «Медіазони» та російської служби Бі-Бі-Сі. Ямало-Ненецький автономний округ за час війни став одним із лідерів із витрат на розширення цвинтарів, витративши понад 15 мільйонів рублів, згідно з дослідженням The Moscow Times.
У Забайкальському краї меморіальні комплекси збудовані у селищі Агінське (понад 11 мільйонів рублів), у місті Борзя (більше 9 мільйонів), у селі Нерчинський завод (понад 10 мільйонів) та в селищі Могойтуй (понад 11 мільйонів). У місті Борзя неодноразово ховали бойовиків угруповання ПВК «Вагнер», зазначає видання.
У Кизилі (столиці Тиви) витратили 23 мільйони на меморіальний комплекс «Парк героїв – учасників СВО («спеціальна військова операція» – офіційне російське позначення війни проти України – ред.). У ЯНАО понад 14 мільйонів пішло на меморіал пам’яті загиблим під час «СВО» в селі Мужі. Пам’ятник вчасно не відкрили, оскільки село розташоване далеко від трас і в ньому немає доріг.
Старт будівництву меморіалів учасникам війни проти України дав Володимир Путін, який у 2023 році доручив главам регіонів «вжити додаткових заходів, спрямованих на увічнення пам’яті учасників спеціальної військової операції». Після цього в Росії стали відкриватися пам’ятники та меморіали, але деякі невдовзі були демонтовані. Приміром, в Уфі знесли присвячену російським військовим «Алею повернення додому». На її місці збудують бізнес-центр.