Одразу чотири українські фільми увійшли до програми фестивалю документального кіно в Амстердамі

Повний список фільмів можна переглянути тут.

На Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі (IDFA) у 2024 році покажуть одразу чотири українські фільми. Це нові стрічки Олега Сенцова, Ольги Журби, Оксани Карпович та Юрія Речинського. Список фільмів оприлюднили на сайті кінофестивалю, передає Суспільне Культура.

Міжнародний фестиваль документального кіно в Амстердамі (IDFA) — один із провідних фестивалів документального кіно у світі, який проводять із 1988 року. Щороку в його програмі представлено близько 250 фільмів, беруть участь понад 3 тисячі представників індустрії.

Цьогоріч фестиваль проходитиме з 14 до 24 листопада.

У 2023 році вперше в історії кінофестиваль відкривала українська стрічка “Фото на пам’ять” Ольги Черних.

У програмі “Найкраще з фестивалів” (Best of Fest) покажуть:

“Пісні землі, що повільно горить” режисерки Ольги Журби

У стрічці показано сцени з життя в Україні протягом перших двох років після початку повномасштабного вторгнення Росії. Він фіксує зміни, що відбулися за цей час у суспільстві, яке “долає шлях від паніки перших тижнів великої війни до прийняття смерті й руйнувань, які зрештою стають трагічною нормою для українців”.

Це друга повнометражна документальна робота режисерки.

Світова прем’єра стрічки відбулася цьогоріч на Венеційському кінофестивалі у програмі Non-Fiction.

>Кадр із фільму “Пісні землі, що повільно горить”. Надано командою фільму

 

“Мирні люди” режисерки Оксани Карпович

Фільм складається зі статичних кадрів: зруйновані будинки, вибиті вікна у квартирах, цивільні, які продовжують жити у нових умовах. Так аудиторія може побачити, як змінилися міста і села України після повномасштабної війни.

Відео слугує доповненням і фоном, коли звучать записи розмов бійців армії Росії, які воюють в Україні. Це телефонні розмови з рідними: сестрами, дружинами чи батьками. Найчастіше вони схвалюють дії росіян, не маючи співчуття до українців.

Карпович прослухала 31 годину записів цих розмов росіян, майже усі вони з відкритих джерел. Це приблизно 940 унікальних розмов, серед яких режисерка обрала записи для фільму.

>Кадр із фільму “Мирні люди”. Надано компанією “Мун Мен”  

Dear Beautiful Beloved режисера Юрія Речинського

“Російська війна в Україні перетворює будинки на порох, а мертвих — на цифри. У розпал вторгнення, що триває, з’являються нові організації, мета яких захистити тих, хто живий, і знайти тих, хто ні”, — йдеться в описі фільму.

Герої фільму — волонтери та літні та хворі люди, яких вони евакуюють з небезпечних місць, а також військові, які займаються пошуками й перевезенням тіл загиблих.

Міжнародна прем’єра стрічки відбулася у липні на Міжнародному кінофестивалі Локарно.

 

У програмі “Парадокси” (Paradocs) покажуть новий фільм Олега Сенцова “Реал”.

Протягом 90 хвилин фільму глядачі бачать (і скоріше чують) війну через камеру GoPro, прикріплену до шолома самого Сенцова. У стрічці режисер постійно телефонує між підрозділами та штабом і розмовляє з людьми, які зібралися навколо нього, намагаючись організувати евакуацію солдатів, оскільки російські війська наближаються.

Світова прем’єра фільму відбулася на Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах (Чехія).

До теми: “Доньки”: на Варшавському кінофестивалі відбудеться світова прем’єра української стрічки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *