Зміг найдовше простояти на одній нозі з вагою: у Києві боєць, якому відірвало кінцівку на фронті, встановив рекорд

Він тримав у руках дві гантелі — по 1,5 кілограма кожна.

20 вересня 2024 року у Києві морський піхотинець Дмитро Долгіх, попри важку ампутацію ноги, встановив національний рекорд у номінації: “Максимальний час стояння на одній нозі з додатковою вагою на витягнутих руках”.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.

46-річний Дмитро нині служить у 501-му окремому батальйоні морської піхоти. Під час бойових дій на Запорізькому напрямку фронту він утратив ногу, наступивши на міну. Утім, після цього повернувся до війська. Він служить на Курському напрямку. А тепер ампутація не завадила воїну ще й стати рекордсменом.

Дмитро Долгіх з Енергодара Запорізької області простояв на одній нозі з витягнутими руками 8 хвилин і 9 секунд. При цьому він тримав у руках дві гантелі — по 1,5 кілограма кожна.

Дмитро розповів журналістам, що для нього встановлення цього рекорду — це передовсім перемога над собою, над своїми емоціями.

“Це ще раз довело, що я можу, попри протез, ампутацію. Тобто, що і з протезом усе можна робити й на цьому життя не зупиняється”, — сказав боєць.

Після встановлення рекорду Дмитро повертається на фронт.

Закладена потужна ідея

Дмитро перший морський піхотинець за останні 10 років, який встановив національний рекорд, прибувши з передової, щоби продемонструвати силу духу та незламність українських воїнів.

“Коли він показує, що з такими важкими пораненнями, тричі підірвавшись на міні, встановлювати рекорд — це дуже мотивує тих хлопців, які сьогодні не просто борються за своє відновлення, а які мріють повернутися до своїх побратимів. Це дуже мотивує і нас. Таких зворушливих рекордів я вже давно не пам’ятаю, бо дуже потужна ідея закладена в цьому рекорді. Думаю, що багато людей піднімуться і будуть жити повноцінно після цього рекорду”, — сказала керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

Лана Вєтрова також розповіла, що зараз в Україні відбулося повністю переформування категорій рекордів. З’являється багато нових номінацій, пов’язаних саме з війною.

“На перший план виходять рекорди військових, волонтерів, медиків. І це переформатування воно звичайно пов’язане із подіями в суспільстві, відображає ситуацію якій ми усі живемо і переживаємо. І це ті рекорди, які наближають нашу перемогу”, — вважає керівниця Національного реєстру рекордів України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *