Президент України Володимир Зеленський запропонував Євросоюзу розглянути можливість розширення дії європейських програм щодо економічного відновлення після кризи, спричиненої пандемією коронавірусу, на країни “Східного партнерства”. Про це він заявив під час виступу на відеоконференції лідерів ЄС та “Східного партнерства”, повідомляє його пресслужба.
На його думку, це стало б “помітним і дієвим кроком щодо розвитку економіки”.
Зеленський також додав, що співпраця ЄС та країн “Східного партнерства” у галузевих проєктах “допоможе відновити ділові зв’язки, покращити життя пересічних людей та підтримати малий і середній бізнес”. “Маю на увазі цифровізацію та подальшу інтеграцію транспортних сполучень, доступ до європейської платіжної системи, кредити для малого бізнесу та інші практичні інструменти, які допоможуть нашим економікам запрацювати на повну потужність”, – сказав президент України.
Він також заявив, що “пандемія не має стати причиною закриття кордонів ЄС для громадян держав-партнерів.
“Зараз найкращий час говорити про підписання ще в цьому році угод про спільний авіаційний простір, які мають пожвавити ринки авіаперевезень. Мають нарешті перейти у практичну площину і тривалі дискусії про зменшення плати за послуги роумінгу”, – вважає Зеленський.
“Східне партнерство” – проєкт Євросоюзу, існує із 2009 року. Його мета – розвиток інтеграційних зв’язків із шістьма країнами колишнього СРСР: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою й Україною. Три з цих держав – Україна, Молдова та Грузія – закликали Брюссель створити додатковий формат взаємодії для асоційованих партнерів і заявляли про намір здобути перспективу членства в ЄС.
Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель називав Україну головним партнером ЄС серед країн “Східного партнерства”.
У травні Рада ЄС схвалила висновки про політику “Східного партнерства” на період після 2020 року. Рада вважає, що “Східне партнерство” має стати амбітнішою і гнучкішою основою для співпраці з країнами-партнерами.