Починаючи з квітня 2020 року і до червня 2022 року жінці виплачували допомогу по догляду, якого фактично не було.
В Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили рішення Калуського міськрайонного суду від 7 серпня у цивільній справі за позовом управління соціального захисту населення Калуської міської ради про стягнення надміру виплаченої державної соціальної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, на догляд за нею.
Як встановив суд, у жовтні 2019 року місцева жителька зверталася до управління за призначенням допомоги по догляду за особою, яка потребує постійного стороннього догляду. Допомогу їй призначили терміном на рік, з 1 жовтня 2019 року до 30 вересня 2020 року. Під час дії карантину допомогу на догляд декілька разів продовжували і її розмір становив 2118 гривень на місяць, інформують “Вікна”.
Загалом період фактичного отримання такої щомісячної допомоги — від жовтня 2019 року до червня 2022 року включно. Однак за інформацією про перетинання державного кордону України, наданої Державною прикордонною службою на запит управління соціального захисту, було встановлено факт виїзду жінки за межі України 20 березня 2020 року. Тобто, починаючи з квітня 2020 року і до червня 2022 року їй виплачували допомогу по догляду, якого фактично не було. Розмір надміру виплаченої допомоги за два роки і три місяці склав понад 59 тис. гривень.
У судовому рішенні зазначено, що заявниці було відомо про обов`язок повідомляти управління соціального захисту про обставини, які можуть вплинути на умови призначення та виплати допомоги на догляд. Проте вона не повідомила управління про свій виїзд за кордон.
Відтак суд ухвалив рішення про задоволення позову управління соціального захисту. З жінки, яка безпідставно отримувала допомогу на догляд, буде стягнуто 59 031 гривню, а також 3028 гривень судового збору.
На це рішення суду ще може бути подано апеляційну скаргу.
Читайте також: У Франківську заочно судитимуть луганських правоохоронців-колаборантів