Укус жовтого павука є одним із найболючіших з-поміж павуків, отрута може спричинити алергічну реакцію, викликати нудоту, а іноді й місцеві некрози епітелію.
В коломийському селі Товмачик місцевий житель Роман Волощук виявив у себе вдома жовтого павука, пише Галицький кореспондент. Кілька років тому чоловіка вкусив цей отруйний павук, це сталося вночі в його будинку.
“Я тоді саме ліг спати, але відчув, як по грудях щось лізе. Автоматично притиснув рукою і скинув з себе – саме в цей момент стався укус. Боліло так ніби вдарили молотком. При цьому біль постійно наростав. Знеболювальні не допомагали. Одразу вколов собі антигістамінний препарат, але біль мордував мене ще днів з десять“, – розповідає Роман.
Як стверджує прикарпатський науковець, ентомолог Андрій Заморока, з-поміж усіх отруйних павуків, які живуть в Україні, на Франківщині зустрічаються лише жовті павуки, дуже рідко – тарантули.
Отрута павука є потужним алергеном. Тому реакція організму кожної людини – дуже індивідуальна, все залежить від схильності до алергічних реакцій. До речі, при повторному укусі реакція може бути більш бурхливою.
Щоб отрута не розповсюджувалася швидко, місце укусу не треба відсмоктувати чи витискати. Ця ділянка може набрякнути і боліти. Найперше не треба панікувати. Промити чистою водою з мильним розчином, обробити антисептиком і накласти стерильну пов’язку. При сильному набряку можна на трохи прикласти лід, але не на голу шкіру, а, наприклад, загорнути в рушник. Також медики рекомендують прийняти знеболювальний і антигістамінний засоби.
Якщо ж з’являється запаморочення, заніміння кінцівок, нудота, біль у грудній клітці, судоми, утруднене дихання, негайно треба звернутися до лікаря.