За підсумками саміту Україна – ЄС, запланованого на 1 жовтня, Київ розраховує підписати угоду про спільний авіаційний простір із Євросоюзом. Про це в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” заявив заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква.
“Яких результатів очікуємо? Першим я б назвав угоду про спільний авіаційний простір, що є довготривалою історією. Саме зараз час це питання вирішити й підписати угоду. Усім було відомо про проблеми між Великобританією та Іспанією через статус аеропорту “Гібралтар”. Із виходом Великобританії з ЄС ця проблема зникла. Зараз тривають останні технічні переговори. Своє формулювання про статус аеропорту має дати Іспанія. І в нас є конкретна мета, щоб під час саміту Україна – ЄС у жовтні цю угоду нарешті було підписано”, – зазначив він.
За словами посадовця, завдяки цій угоді українські авіакомпанії “зможуть не лише збільшити кількість слотів на перельоти у країни ЄС, але навіть виходити на внутрішні ринки країн – членів ЄС”.
“Аналогічно й авіакомпанії з ЄС [зможуть виходити] на ринок України. Це справедливо, це конкуренція”, – підкреслив Жовква.
Європейський спільний авіаційний простір дає змогу встановлювати загальні стандарти безпеки й лібералізувати ринкові відносини у сфері авіації між Євросоюзом і третіми країнами.
“Європейська правда” нагадує, що Україна завершила переговори про спільний авіаційний простір із ЄС 2013 року, однак підписання угоди було заблоковано через конфлікт між Великобританією і Іспанією про статус аеропорту Гібралтару (Гібралтар – заморська територія Великобританії, суверенітету над якою оспорює Іспанія).
Великобританія вийшла з Євросоюзу 31 січня о 23.00 за лондонським часом (о 1.00 1 лютого за Києвом). Британське видання Observer (недільний випуск The Guardian) писало, що після виходу Сполученого Королівства з ЄС Брюссель підтримає претензії Іспанії на Гібралтар.