З російського полону 25 червня вдалося повернути ще 90 військових Збройних сил України. Зокрема додому приїхали захисники Маріуполя, ЧАЕС, тероборонівці та прикордонники.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; margin: 10px 0; order: -2; } #mobileBranding { margin: 0 !important; } }
Про це повідомили президент України Володимир Зеленський, керівникОфісу президента Андрій Єрмак та омбудсмен Дмитро Лубінець.
Вдалося повернути в Україну військових Нацгвардії, Військово-морських сил, тероборонців, прикордонників. Серед них 52 захисники Маріуполя, оборонці Чорнобильської АЕС і ті, хто воював на Херсонському, Донецькому, Харківському, Запорізькому та Луганському напрямках.
Це вже 53-й обмін військовополоненими з початку повномасштабного вторгнення РФ, зазначив Лубінець. Всього на сьогодні вдалося повернути 3300 українців.
“Надалі ми слідкуватимемо за дотриманням прав повернутих, зокрема щодо медичного огляду, реабілітації, отримання необхідних документів, банківських карток”, — додав він.
Пізніше Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими уточнив, що 25 червня повернулися:
32 нацгвардійці, 18 прикордонників, 17 представників Військово-морських Сил, 15 бійців ЗСУ,8 тероборонівців.
Серед них повернути 59 оборонців Маріуполя, 52 з яких вийшли з “Азовсталі”. Також повернулися 5 бійців НГУ, які на початку вторгнення вартували на ЧАЕС.
У звільненні українських військових сприяли Об’єднані Арабські Емірати.
Росіяни не кажуть, на кого обміняли 90 захисників України, але це може бути поп УПЦ МП Іонафан (Єлецьких) – засуджений в Україні церковник днями з’явився в Росії. Як пише “Лівий берег”, у суботу вранці Єлецьких доставили до кордону з Білоруссю, де його передали представникам Росії. Митрополита-зралника дуже хотіла отримати Росія. Зокрема, від патріарха Російської православної церкви Кирила Гундяєва надійшло офіційне звернення. Саме цим пояснюється той факт, що Росія погодилась повернути Україні захисників “Азовсталі”.
Влдночас очільник ГУР Буданов стверджує, що обмін не завершений і закликає чекати на нові повідомлення.