Імпорт газу до Європи з Росії у травні вперше майже за два роки перевищив постачання зі США, попри зусилля регіону відмовитися від російського викопного палива після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, повідомляє Financial Times, пише УНН.
Вказано, що це підкреслює складнощі подальшого зниження залежності Європи від газу з Росії, на тлі того, як кілька східноєвропейських країн все ще покладаються на імпорт зі свого сусіда.
“Вражаюче бачити, що частка ринку російського газу і (скрапленого природного газу) в Європі на кілька дюймів зросла після всього, через що нам довелося пройти, і всіх зусиль, що здійснені для відокремлення та зниження ризиків енергопостачання”, – сказав Том Мажец-Мансер, голова газової аналітики у консалтинговій компанії ICIS.
Після повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року москва скоротила постачання трубопровідного газу до Європи, і регіон збільшив імпорт СПГ, який постачається на спеціалізованих суднах, а США стали основним постачальником.
США обігнали росію як постачальник газу до Європи у вересні 2022 року, а з 2023 року на їхню частку припадає близько п’ятої частини постачання газу до регіону.
Проте, згідно з даними ICIS, минулого місяця постачання газу та СПГ російським трубопроводом становили 15 відсотків від загального обсягу поставок до ЄС, Великої Британії, Швейцарії, Сербії, Боснії та Герцеговини та Північної Македонії.
За даними ICIS, СПГ із США становив 14 відсотків поставок у регіон, що є найнижчим рівнем із серпня 2022 року.
“Розворот стався на тлі загального зростання європейського імпорту російського СПГ, попри те, що кілька країн ЄС наполягають на введенні проти них санкцій”, – пише видання.