Верховна рада 4 червня в другому читанні ухвалила законопроєкт №9432 про англійську мову.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; margin: 10px 0; order: -2; } #mobileBranding { margin: 0 !important; } }
“За” проголосували 236 народних депутатів.
Законопроєкт передбачає офіційно закріпити статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.
Також будуть визначені категорії посад, кандидати на заняття яких повинні обовʼязково знати англійську мову.
“Законом закріплюється статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. Визначає категорії посад, кандидати на які зобов’язані володіти англійською мовою, унормовує особливості застосування англійської мови в роботі органів влади, органів місцевого самоврядування, у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я”, — пояснив нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк.
Железняк додав, що була дискусія по правці №336, внесеній за день до ухвалення закону. Вона передбачає бюджетну підтримку для кінотеатрів за демонстрування англомовних фільмів. Її підтримали 226 голосами.
Нагадаємо, у листопаді 2023 року Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Він зокрема закріплює статус англійської як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні та має визначити категорії посад, на яких кандидати повинні володіти англійською.
Пропозицію про показ в кінотеатрах англомовних фільмів без українського дубляжу, натомість з субтитрами, вилучили з законопроєкту ще влітку після критики суспільства.
У серпні 2022 року Мінкульт розробив законопроект про особливий статус англійської мови в Україні, як мови міжнародного спілкування.
17 червня прем‘єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що Кабмін готує законопроект, який закріпить англійську як мову міжнародного спілкування.