Росіянам за гроші пропонують реєструватися на онлайн-голосування за поправки до конституції – ЗМІ

У Росії для онлайн-голосування за поправки до конституції людей набирають через чат у месенджері WhatsApp, про це повідомив телеканал “Дождь” 16 червня.

“Планують, що за допомогою сім-карт люди реєструватимуть акаунти на mos.ru для онлайн-голосування і отримуватимуть за це гроші – 75 рублів за кожну реєстрацію. Платити обіцяють і за голос на підтримку  – по 50 рублів. Звідки ці сім-карти, невідомо”, – повідомляє “Дождь”.

За інформацією каналу, чоловік на ім’я Олег Вікторович у чаті пояснив, що кожна людина має реєструвати щонайменше 20 акаунтів на добу.

“Треба під них [кожну сім-карту] створювати e-mail. Далі на mos.ru заносити дані (теж видадуть). Реєстрація акаунта триває добу. Згодом зайти знову через цей номер і проголосувати за поправки”, – ідеться в повідомленні.

В описі акаунта Олега Вікторовича вказано сайт охоронної компанії Getguard. У базі даних СПАРК такої компанії немає. У пошуковику Google за запитом Олег Вікторович getguard видає Іnstagram людини з ніком @oleg_anikin, зазначає “Дождь”.

Кореспондент каналу зустрівся з Анікіним, і останній дав йому 25 сім-карт. Він розповів, що mos.ru може відхилити реєстрацію за сім-картами і наданими даними, але за це однаково заплатять за наявності скріншота.

Головний розробник електронного голосування Артем Костирко повідомив “Дождю”, що протягом 1–2 хвилин на mos.ru можна створити “порожній” особистий кабінет, який не дає доступу “практично ні до чого”.

Загальноросійське голосування за поправки до конституції РФ, одна з яких передбачає занулення президентських строків Путіна, призначили на 1 липня 2020 року. Із 25 червня до 1 липня росіяни можуть проголосувати за поправки онлайн.

20 січня 2020 року Путін подав проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одноголосно ухвалили в першому читанні 23 січня.

У документі, зокрема, пропонують виключити можливість обіймати пост глави держави понад два строки поспіль, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду. 11 лютого комітет Держдуми РФ затвердив поправки до конституції, у разі ухвалення яких Путін після звільнення з посади президента довічно залишатиметься членом Ради Федерації.

Путін також запропонував поправку, яка передбачає формування главою держави Держради “з метою забезпечення погодженого функціонування та взаємодії органів державної влади”.

Деякі експерти вважають, що в такий спосіб російський лідер намагається вирішити проблему збереження влади після 2024 року, коли спливає його черговий президентський строк. Путін є президентом РФ із 2000 року з невеликою перервою. За чинною конституцією, він не може балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *