Семеро з них — повернуті з ТОТ, ще шестеро — повернуті в межах реалізації затвердженого плану дій Президента України Bring Kids Back UA.
Сьогодні зустріли дітей, яких із батьками чи законними опікунами розділила лінія фронту та окупанти. Ті, хто повернулись, розповіли про свій шлях повернення. Про це на своїй сторінці повідомляє Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.
Історія 15-річної дівчинки з Маріуполя
В її будинок влучив російський танк, тож вона з мамою знайшла прихисток у церкві, поки від уламків ракети дівчинка не отримала поранення голови. Після численних спроб та дій заради того, аби виїхати на підконтрольну Україні територію, сім’ї це вдалося зробити.
“Хтось із повернутих нині дітей втратив батьків, когось – батьки хотіли повернути самотужки, однак цього не дала зробити РФ, хтось — мріяв, що виїде до рідних. І ця мрія здійснилася. Приємно повідомляти, що наш Офіс (Офіс Омбудсмана України), який над цим працював спільно з іншими держорганами та за посередництва Держави Катар, приніс результат — діти на рідній землі. Очікуємо й результатів щодо інших питань, які обговорювалися під час мого візиту до цієї держави у квітні”, – зазначив Лубінець.
За його словами, Україна готова до повернення кожного і надаватиме базову гуманітарну, медичну, психологічну та соціальну допомогу, а правоохоронці зафіксують всі злочини росіян, свідками чи жертвами яких стали українські діти.
“Якщо ваша дитина зникла, і ви як законний її представник не знаєте її місця перебування — обов’язково повідомте про цей факт Національну поліцію України за номером 102. Якщо ж Ви переконані, що дитину депортували на РФ, чи вона перебуває на ТОТ, то окрім поліції варто повідомити й нас — Офіс Омбудсмана. Наші контакти: гаряча лінія 0 800 50 17 20 — у межах України, 044 299 74 08 — для дзвінків з-за кордону, електронна адреса — [email protected]”, – наголосив Уповноважений.
Читайте також: Дев’ять із десяти європейців підтримують надання гуманітарної допомоги українцям