Прикордонники пропускають за кордон чоловіків лише з паперовим військово-обліковим документом.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; margin: 10px 0; order: -2; } #mobileBranding { margin: 0 !important; } }
Коли буде сформований військо-обліковий документ в електронній формі, тоді прикордонники почнуть його приймати як документ. Про це сказав на брифінгу, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.
«Будь-які додатки, якими користаються військовозобов’язані для того, щоб оновлювати свої дані в системах, ми не приймаємо. Виключно військово-обліковий документ, який виданий ТЦК, де прописані необхідні відмітки щодо відстрочки або виключення з військового обліку», – пояснив Демченко.
У постанові уряду також передбачено і військово-обліковий документ в електронній формі, але власне ці додатки, на які зараз всі звертають увагу, вони не є військово-обліковим документом в електронній формі.
«Коли буде сформований військо-обліковий документ в електронній формі, тільки тоді прикордонники почнуть його приймати як документ, якщо це буде прописано у правилах», – наголосив Демченко.
Він нагадав, що з 18 травня прикордонники перевіряють наявність військово-облікового документа у чоловіків – громадян України у віці від 18 до 60 років. Окремими пунктами визначено, що ця категорія громадян має пред’явити разом з паспортом і військово-обліковий документ.
Це стосується і заброньованих на воєнний час, а також визначених непридатними до військової служби за станом здоров’я та осіб, у яких троє дітей до 18 років, чоловіків, у яких дружина проходить військову службу.
Нагадаємо, 18 травня набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Відтепер інспектори Державної прикордонної служби в пунктах пропуску в окремих категорій громадян перевірятимуть наявність військово-облікового документа.