Арбітраж FOSFA: вирішення спорів за межами суду для учасників торгівлі олією, насінням і жирами

Україна є одним із основних світових виробників та експортерів соняшникової олії. У зв’язку з цим укладається багато угод з купівлі-продажу олії, а також виникає багато спорів через невиконанням сторонами своїх зобов’язань.

Арбітраж FOSFA є ключовим механізмом для вирішення спорів у сфері торгівлі олійними продуктами, такими як олія, насіння та жири. FOSFA (Федерація Асоціацій Торгівлі Олійними Культурами, Насінням і Жирами) була заснована у 1863 році в Лондоні і є визнаним лідером у сфері міжнародного торгівельного арбітражу для цих продуктів.

Арбітраж FOSFA дозволяє учасникам ринку вирішувати конфлікти поза судовими залами, швидко і ефективно. Вирішення спорів регулюється англійським правом.

 

Процес арбітражу FOSFA включає в себе розгляд торговельного спору незалежними арбітрами. Вони призначаються тільки зі списку кваліфікованих арбітрів асоціацій, незалежно від їх місця знаходження

 

Мета арбітражу – отримати арбітражне рішення протягом 6 місяців з дати подачі позову.

 

Вирішення спорів через арбітраж FOSFA має декілька переваг:

Спеціалізація. FOSFA спеціалізується саме у сфері торгівлі олією, насінням і жирами. Це означає, що арбітри та експерти, які розглядають справи, мають глибокі знання в цій галузі. Більш того всі арбітри проходять обов’язкову кваліфікацію, розроблену з урахуванням всіх особливостей міжнародної торгівлі. Оперативність. Процес арбітражу в FOSFA зазвичай є швидким і ефективним порівняно з традиційними судовими процедурами. Це дозволяє сторонам швидше вирішувати конфлікти та зосереджуватися на своїх бізнес-процесах. Ефективність. Рішення, прийняте в арбітражі FOSFA, є обов’язковим для сторін. Крім того, примусове виконання арбітражних рішень GAFTA може бути здійснено, зокрема, відповідно до Нью-Йоркської Конвенції. Це означає, що рішення арбітражу, винесені в одній з країн, що підписали Конвенцію, можуть бути виконані в будь-якій країні, яка ратифікувала Конвенцію (більше 160 країн). Вартість. Витрати на розгляд спору, що включають арбітражний збір, гонорари арбітрів і юристів значно нижче витрат на звичайний суд або неспеціалізований арбітраж. Конфіденційність. На відміну від державних судів, арбітражні слухання проходять в приватному порядку, всі процедури і рішення є конфіденційними для обох сторін.

 

Ще однією перевагою арбітражe FOSFA є те, що в більшості випадків, розгляд спору відбувається в дистанційному режимі. Однак, якщо сторони бажають провести усні слухання, вони можуть визначити будь-яке місце проведення усних розглядів.

 

Згідно процедури арбітражу позивач повідомляє іншій стороні (відповідачу) про намір звернутися в арбітраж для вирішення спору.

 

Позивач готує детальний виклад суті справи, докладає наявні докази. Відповідач, відповідно, доказове обґрунтування своєї позиції і направляє копії цих матеріалів в асоціацію і позивачеві. Останній може прокоментувати заявлене відповідачем і надати додаткові докази.

Подача позову, призначення арбітрів і подача документів повинні бути здійснені згідно з часовими рамками, які є невід’ємною частиною правил асоціації.

Арбітраж FOSFA має “двухінстанціонну” систему арбітражу – перша інстанція – арбітраж, і друга інстанція – апеляція.

У цілому, арбітраж FOSFA є важливим інструментом для розв’язання торговельних спорів у галузі олійних продуктів та сировини, забезпечуючи ефективне та об’єктивне вирішення конфліктів між сторонами у даній галузі. Компанії, які бажають передбачити в своїх контрактах арбітражне застереження FOSFA, повинні повною мірою розуміти і враховувати всі особливості регламентних процедур і застосовного англійського права.

 

 

Реклама

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *