Заяви президента Франції Емманюеля Макрона щодо можливості відправки військ в Україну розлютили американських чиновників, які вважають, що такий крок «може навіть спровокувати зіткнення з Москвою», повідомляє агентство Bloomberg.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; margin: 10px 0; order: -2; } #mobileBranding { margin: 0 !important; } }
Видання
посилається на чиновників, знайомих з дискусіями між союзниками.
«Натяки Макрона були зроблені, щоб змусити президента Росії Володимира Путіна думати, сказав він тоді, але офіційні особи, знайомі з дискусіями НАТО щодо України, сказали, що вони могли мати протилежний ефект», – йдеться у публікації.
За словами високопоставленого американського чиновника, змусивши Берлін публічно виключити можливість відправки військ, Макрон зумів розвіяти ту «неоднозначність, яка існувала щодо червоних ліній союзників».
Ці коментарі також не були дуже розумними з точки зору оперативної безпеки – за словами окремих чиновників, які також говорили з Bloomberg на умовах анонімності – особливо з огляду на те, що кілька країн уже тихо мають певний персонал в Україні.
Немає сумнівів у тому, що деякі прем’єр-міністри ЄС сподіваються на лідерство Макрона, багато хто вітає його жорстку позицію щодо Росії, за словами офіційного представника, знайомого з дискусіями на їхній останній зустрічі в Брюсселі.
Нагадаємо, наприкінці лютого французький президент Емманюель Макрон заявив, що, хоча «немає консенсусу» щодо відправки західних сухопутних військ в Україну, «нічого не можна виключати». Пізніше офіційні особи Франції спробували роз’яснити слова Макрона і пом’якшити реакцію на них, водночас наполягаючи на необхідності надіслати Росії чіткий сигнал про те, що вона не може перемогти у війні в Україні.
Сполучені Штати і більшість європейських країн заявили, що не планують посилати наземні війська в Україну.
У Кремлі попередили, що якщо НАТО відправить війська, прямий конфлікт між альянсом і Росією буде неминучим.
14 березня Емманюель Макрон знову повторив свою позицію про те, що не можна виключати введення західних військ в Україну.
Президент Франції неодноразово розʼяснював свої слова, зокрема, стверджуючи, що в підтримці України не має бути так званих «червоних ліній» і має зберігатися можливість для маневру. Водночас Макрон зазначав, що наразі про надсилання якихось військових в Україну не йдеться, а якщо якийсь контингент у майбутньому і буде відправлений, він не братиме участі в наступальних операціях проти російських військ.