Концерт Free the Children є частиною мистецько-громадянської співпраці, мета якої — налагодити зв’язки між українськими та південноафриканськими митцями. А також привернути увагу до понад 19 500 українських дітей, незаконно депортованих Росією.
У місті Крюґерсдорп неподалік Йоганнесбурґа у Південно-Африканській Республіці відбувся концерт для привернення уваги до депортованих Росією українських дітей Free the Children. Про це Суспільне Культура повідомили в Українському інституті.
Концерт організував Український інститут у партнерстві з південно-африканським приватним неприбутковим фондом NIROX.
Генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко зазначив, що хоч південноафриканці та українці живуть далеко один від одного, але “сила музики стирає кордони і зближує”.
На концерті виступили:
гурт YAGODY; бандуристка Анастасія Войтюк; південно-африканський гурт The Soil; Langa Mavuso; Tubatsi Moloi; AusTebza; Itai Hakim; Mpumi Mama Drum; Modise Sekgothe. >Концерт у ПАР. Український інститут/Nirox >Українська делегація у ПАР. Український інститут/Nirox >Гурт YAGODY. Український інститут/Nirox >Виступ південно-африканських артистів. Український інститут/Nirox >Виступ південно-африканських артистів. Український інститут/Nirox
Лідерка гурту YAGODY Зоряна Дибовська розповіла, що за час перебування команди у ПАР стало зрозуміло, чому важливо знайомитися з різними культурами через самостійний досвід, бо часто “наші уявлення переповненні стереотипами та упередженнями”.
“Є речі які точно об’єднують наші країни — це те, що народ обох держав прагнув рости, а також залишатися самобутнім та вільним. Тож співпраця ПАР та України є неймовірно важливою в контексті російсько-української війни. Світ має знати про Україну від першої особи”, — додала вона.
За повідомлення УІ, одним із найяскравіших моментів стало спільне виконання гуртом YAGODY та південно-африканськими артистами “Шошолози” — пісні південно-африканських шахтарів, яка є символом боротьби за свої права.
У межах співпраці бандуристка Анастасія Войтюк та медіахудожник Сергій Петлюк провели місяць на артрезиденції у ПАР, де створили разом з дітьми із місцевих громад музичний проєкт.
ПАР також відвідала делегація українських експертів з прав дітей. Вони з’ясовували, як країна може допомогти знайти викрадених українських дітей на території Росії, залучити міжнародні механізми та притягнути до відповідальності злочинців.
Згідно з офіційними джерелами українського уряду, 19 546 дітей незаконно депортовано Росією. Це лише ті випадки, які вдалося задокументувати. Тільки 388 дітей вдалося повернути в Україну.