“Всі були під обстрілами”: на Франківщину привезли п’ять ланей та оленів, яких врятували із зони бойових дій

Цих тварин у липні 2023 року даставили волонтери до Екопарку Ковалівка.

Про це повідомили на сторінці громадської організації “Еко-Галич”.

12 лютого 2024 року до громадської екологічної неприбуткової організації “Еко-Галич” звернулися представники Екопарку “Ковалівка” з пропозицією прийняти на постійне утримання у Центр відтворення та збереження екосистем 5 молодих ланей європейських та 6 плямистих оленів, що були вивезені із зони бойових дій минулого року.

Тварини містилися у карантинному вольєрі площею 10 га на території розплідника степових тварин. Адаптація до нових умов та реабілітація тварин проводилася протягом семи місяців. Тварини були соціалізовані в єдину групу та адаптовані до умов вольєрного (напіввільного) утримання.

Громадська екологічна організація «Еко-Галич» погодилась прийняти на реабілітацію у підпорядкований їй Центр відтворення та збереження екосистем Касова Гора тільки самців перелічених тварин. Проєкт, який реалізовується за сприяння міжнародного фонду IFAW направлений в першу чергу на відтворення лучно-степових екосистем шляхом випасання, де не передбачено розведення не аборигенних видів диких тварин.

Таким чином, на підставі укладеної угоди, 4 березня 2024 року, після перетримки у карантинному вольєрі та ветеринарного огляду, Екопарк Ковалівка передав ГО “Еко-Галич” 3-х самців лані та 2-х самців оленя плямистого. Екопарк Ковалівка вже мав досвід підготовки тварин за програмами ревалдингу, проведеними спільно з Rewilding Ukraine (громадська організація з охорони природи, зареєстрована в Одесі), тому транспортування та випуск тварин пройшов за планом. Територія частини (71 га) урочища Касова Гора обстежена науковцями і ними розроблено спеціальний природоохоронний менеджмент.

Урочище поділене на функціональні зони: – абсолютної заповідності (заборонена будь яка діяльність крім наукових досліджень); – регульованої заповідності (поділена на підзони з різним ступенем випасання та викошування); – зону регульованої рекреації (піші та велосипедні маршрути); – господарську зону. Ту запровадять регульований (за допомогою електроогорожі) випас дикими тваринами. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *