Олександр Купріянов з Івано-Франківська – реабілітолог-музикант. Завдяки пелюстковому барабану допомагає пораненим військовим в Івано-Франківській обласній лікарні справлятися з власними думками та хвилюваннями.
Медик почав грати на пелюстковому барабані у 2008 році, коли переживав депресію через фінансову кризу.
«Гра на барабані допомагає відновити чутливість і гнучкість пальців, якщо вони пошкоджені через поранення, – пояснює реабілітолог-музикант. – А ще кожна вібрація має на нас певний вплив, та й звуки гармонізують наш організм. Звичайна частота роботи мозку – 20 герців, 18 герців – це частота великого спокою, а 16 герців – уже певна медитативна частота. Коли я починаю грати, то потрапляю у ритм і на певну частоту. Звісно, хлопці не всі й не одразу будуть це сприймати. Але з часом ритм, вібрація звуків змінюватимуть не лише їхні думки, але й життєві акценти».
Барабанити на цьому інструменті можна з допомогою пальців і спеціальних паличок. Воїнам більше подобається торкатися інструмента саме руками.
Найбільше старається Віталій Васильчук зі Звягеля. Майже рік він воював у 95-й окремій гірсько-штурмовій Поліській бригаді під Мар’їнкою. Отримав поранення ніг, уже три тижні перебуває в івано-франківській лікарні.
«Мені так добре стало після цього музикування, – ділиться враженнями військовий. – Згадалося дитинство, школа, я ще змалечку навчався барабанити. Тепер хочу підібрати мелодію «Червоної калини» та державного славня».
Після Перемоги Віталій мріє зібратися з хлопцями, з якими тут познайомився, і зіграти особливу мелодію Перемоги. Каже: аби лише всі живі були й здорові.
До слова, історія пелюсткового барабана почалася у 1960-х роках, коли була популярна культура хіпі. Інструмент складається із двох чаш-напівсфер. На верхній пелюстки барабана. На них треба натискати, аби був звук. На нижній чаші – резонуючі отвори. Коли людина вдаряє по пелюстках, то утворюється відповідний звук. Залежно від параметрів і будови пелюсткового барабана в ньому є від 4 до 13 пелюсток, і відповідно – стільки ж нот.
До теми: У Калуші восьмеро пацієнтів отримали протези кінцівок