Оновлений законопроєкт про мобілізацію, внесений урядом 30 січня, очікується, що Верховна Рада може ухвалити наприкінці лютого або на початку березня.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; margin: 10px 0; order: -2; } #mobileBranding { margin: 0 !important; } }
про це в ефірі Українського радіо сказав перший заступник голови Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, член депутатської фракції “Батьківщина” Михайло Цимбалюк.
“З цим законом нема чого тягнути. Бо його очікують і війська, і громадянське суспільство, щоб були встановлені правила гри. Думаю, наступного тижня в нас є шанс у Верховній Раді ухвалити його в першому читанні, а за тиждень доопрацювати до другого читання. Терміни, думаю, вдасться скоротити. Я думаю, це буде кінець лютого, або крайній термін – початок березня”, – сказав він.
Скорочення процедури подання альтернативних законопроєктів до 7 днів не виключає й членкиня Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, членкиня депутатської фракції “Європейська солідарність” Ірина Фріз.
Водночас вона зауважила, що “частина норм в редакції Кабміну потребує суттєвого доопрацювання”. Ключове питання – це демобілізація, а “в цій редакції законопроєкту чіткого алгоритму демобілізації авторами не пропонується”, – зазначила народна депутатка.
Законопроєкт про мобілізацію №10449 вже направлений на розгляд профільного комітету Верховної Ради.
Наприкінці грудня уряд вніс до Верховної Ради законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби” (№10378).
Документ викликав чимало дискусій у політикумі та суспільстві.
11 січня проєкт повернули на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи – Кабінету міністрів. Невдовзі міністр оборони Рустем Умєров заявив, що його команда підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій народних депутатів.