Що таке колаген та з чим його їдять? Східні секрети довголіття

Мабуть, кожен з нас хоч раз у житті чув слово “колаген”. Скоріше за все перший раз це було у школі на уроках біології. Щоправда, там у параграфі буквально одне-два речення для загального ознайомлення про простий білок, який виконує будівельну (структурну) функцію. 

З давньогрецької “kolla” означає клей. У самій назві прихована головна функція цієї міцної й водночас пружної волокнистої речовини — сполучати, ніби склеювати між собою різні частини нашого організму. Також колаген бере активну участь у регенерації тканин, відновленню стінок кишківника, відповідає за зміцнення імунітету та збільшення тривалості життя. Для збереження молодості особливо корисний японський колаген.

Рідко, коли хлопці та чоловіки зустрічають інформацію про колаген у повсякденному житті. Але дівчата й жінки часто можуть бачити цей білок у складі косметичних засобів. Вони знають про його важливість від своїх фітнес-тренерів чи майстрів манікюру, перукарів та косметологів.

Креми, сироватки, пінки, емульсії на основі японського колагену можна підібрати для будь-якого типу шкіри. Також в косметичній лінійці є б’юті-продукти для тіла та волосся.

Та колаген важливий не лише для сяючого та підтягнутого обличчя чи пружного тіла. Він відіграє життєво важливу роль як для жіночого, так і чоловічого здоров’я.

Шкіра, нігті, кістки, хрящі, м’язи, сухожилля, слизова оболонка кишківника, міжхребцеві диски, кровоносні судини, зовнішні тканини органів — усі вони містять колаген. І якщо до 25 років наш організм сам може синтезувати цей білок, то після цього віку з кожним роком колагену виробляється все менше. А ознак старіння стає все більше видно зовні та відчутно всередині тіла: перші зморшки, хрускіт та біль в колінах чи інших суглобах, ламкість нігтів та випадіння волосся тощо.

Кендзі Сібуя — професор університету в Токіо разом з колегами Міністерства охорони здоров’я виділили 3 головних причини, чому японці живуть довше за інші народи світу:

підвищена увага до особистої гігієни тіла, а також постійне очищення розуму та душі; свідоме ставлення до свого організму та регулярні профілактичні огляди; збалансоване харчування.

Секрет довголіття також полягає у наявності мети життя (ікігай) та спільноти однодумців (моай), які будуть допомагати та підтримувати на шляху до цієї мети. Не менш важливим чинником є активний спосіб життя і постійна фізична та розумова праця. 

Проте головним фактором довголіття все-таки лишається правильне харчування.

Саме тому після 25 років варто особливо уважно підійти до свого харчування та включити до раціону продукти, які повною мірою будуть насичувати організм необхідними жирами, білками, вуглеводами, мікроелементами та вітамінами. Особливу увагу приділяючи продуктам, які містять білок молодості — колаген.

Наприклад:

м’ясо (яловичину, індичку, свинину, баранину, кролятину),  рибу (лосось, кету, сьомгу, горбушу),  овочі (бобові, червоний перець, помідори, а ще краще томатний сік), яйця,  зелень,  фрукти та ягоди.

Для кращого засвоєння колагену в меню потрібно додати продукти, які містять вітаміни А і D, сірку, цинк, мідь, залізо та амінокислоти.

Можливо, ви помічали, як при простуді чи інших захворюваннях лікарі приписують вживати курячий бульйон. 

Співпадіння? Не думаємо!

Адже найбільше колагену міститься саме в кістковому бульйоні. Це не просто гаряча лікувальна кружка, а справжній напій молодості. 

Гармонійне поєднання фізичного й психічного здоров’я, розуміння своїх потреб, свідомий вибір продуктів харчування, біодобавок і косметичних засобів з вмістом японського колагену, сприяють молодості та довголіттю. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *