На даний момент В.О. керівника ПрАТ «Українське дунайське пароплавство» П.Яценком та його заступником К.Костюченком реалізується схема виведення з-під контролю держави закордонних активів та майна ПрАТ, а саме – будівлі у Будапешті і Відні та близько 130 несамохідних барж, котрі зареєстровані на компанію «DANUBO SPECIAL SHIPPING S.A.» (Республіка Панама, частка акцій УДП – 100%).
Зазначена схема розроблена минулим керівником ПрАТ О.Хомяковим. Ним було зареєстровано приватну компанію в Угорщині («UDP Europe Kft», м.Будапешт), на котру мали передатися плавзасоби та майно УДП. Дані факти стали підставою для звільнення О.Хомякова з посади керівника пароплавства позслідування Службою безпеки України кримінального провадження за ч. 1 ст. 14, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 111 (державна зрада) ККУ.
Після звільнення Хомякова виконуючим обовязки керівника пароплавства було призначено заступника з питань безпеки Павла Яценка. Останній, в свою чергу, продовжує реалізацію задуму Хомякова шляхом передачі майна на баланс іншій угорській компанії «TRANSSHIP Kft», м.Будапешт). Керівником цієї компанії є Костянтин Костюченко, на теперішній час вже колишній заступник П.Яценка (звільнений у січняі 2022 року). Варто відмітити, що Костюченко також є керівником ще двох угорських компаній, котрі афільовані з УДП («TRANSHOLD Kft» та вищезазначена «UDP Europe Kft»). СБУ пояснила, чому проводила обшуки в Українському Дунайському пароплавстві
П’ЯТНИЦЯ, 5 БЕРЕЗНЯ 2021, 14:54
Служба безпеки України заявляє, що заблокувала спробу незаконного відчуження майна ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” з боку топменеджмента компанії.
Джерело: сайт СБУ
Дослівно: “СБУ попередила незаконне відчуження майна Українського Дунайського пароплавства. Своїми діями організатори могли завдати збитки товариству на понад 2 млрд грн. Зловмисники свідомо надали до профільного міністерства документацію щодо нульової вартості 455 одиниць флоту, погодження якої надало можливість самостійного розпорядження державним майном”.
Деталі: Повідомляється, що під виглядом “реорганізації” діяльності пароплавства топменеджери компанії планували вивести з балансу товариства 455 одиниць флоту, зокрема морські та річкові судна, баржі. Це все мало перейти іноземній комерційній структурі.
Крім того, в СБУ додали, що організатори збирались штучно інвестувати кошти дочірніх і афілійованих підприємств пароплавства до статутного капіталу іноземної компанії. Зазначається, що дії посадовців могли завдати шкоди обороноздатності держави. Правоохоронці провели низку обшуків в офісних приміщеннях пароплавства та за місцями проживання учасників оборудки.
Вони вилучили комп’ютерну техніку та електронні носії інформації; документи щодо діяльності офшорних компаній пароплавства; договори зовнішньоекономічної діяльності для ремонту плавзасобів; документи про створення офшорних компаній та фінансову звітність. Також виявили велику суму готівки в іноземній валюті. Вилучені докази долучили до матеріалів справи. За даним фактом розслідують кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 111 (державна зрада) ККУ.