Багаторічна практика прийняття рішень державними псевдоуправлінцями показує, що під призмою голослівних заяв про ефективність роботи, ділки в кабінетах продовжують «нагрівати руки» за рахунок держави, знищуючи економічний потенціал нашої неньки – України.
Так от, з приходом до керівництва Укрзалізниці одіозних керівників-іноземців, що «прославились» в минулому своїми визначними «успіхами», як то відкритими щодо них кримінальними справами та збитками очолюваним підприємствам, залізнична галузь розпочала новий етап «реформування».
Команда «реформаторів» Укрзалізниці надумала, що вивести залізничну галузь з економічної кризи можливо тільки шляхом передачі прибуткового майна – контейнерних терміналів своїм «спонсорам», які очікують від своїх призначенців багатомільйонних прибутків у кишеню.
Від близького оточення голови правління Укрзалізниці Жмака і його соратника та ставленика Іраклі Езугбая нам стало відомо про плани цих «управлінців» прийняти низку рішень, які аж ніяк не йдуть на користь ефективному функціонуванню залізничної галузі в сфері контейнерних перевезень.
По перше, керманичами Укрзалізниці в кулуарах вже прийнято рішення про передачу в концесію своїм господарям контейнерних терміналів філії ЦТС «Ліски» в Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі та перенавантажувального терміналу у Чопі.
Де ж логіка? Замість того, щоб держава заробляла, організовуючи роботу контейнерних терміналів у великих промислових центрах, забезпечуючи перевезення вантажів у внутрішньому та міжнародному сполученнях, керівниками Укрзалізниці проводяться перемовини про реалізацію відверто корупційного рішення про передачу терміналів в концесію.
Передача в концесію просто позбавить Укрзалізницю доступу до інфраструктури терміналів, можливості самостійно приймати рішення про виконання перевезень державного рівня, змусить сплачувати послуги за навантаження вагонів та контейнерів, з чого сама могла б заробляти, а також позбавить роботи та заробітку 800 працівників.
Цікаво, що ці зустрічі здійснюються при підтримці НАБУ, з якими Жмак так тісно співпрацює. Але тепер постає питання, яким чином їх така співпраця спрямована на подолання корупції в структурі залізниці?
По друге, незрозумілою є ідея Жмака та Езугбая передати в оперування парку фітингових платформ від філії «Ліски» до філії «Центр транспортної логістики».
Передача фітингових платформ від спеціалізованого підприємства до загальної структури вагонного парку призведе до втрати державного перевізника значної долі ринку контейнерних перевезень (на фоні світового збільшення контейнерних перевезень вцілому) та являє собою ні що інше, як намір повністю паралізувати державного контейнерного перевізника в інтересах приватних конкурентів.
Отже, як бачимо, діяльність команди «реформаторів» Укрзалізниці націлена на покращення своїх статків та статків відомих всім «бізнесменів», в руки яких так поспішно будуть передані «ласі шматки» Укрзалізниці.