Т.в.о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет дістав попередження від представництва Євросоюзу в Україні щодо небезпеки змін у міністерстві, які можуть зруйнувати проведені реформи. Про це 29 жовтня повідомила “Європейська правда” з посиланням на дипломатичні джерела.
Видання пише, що Міносвіти надало уряду проєкт рішення про зміну структури міністерства, яке передбачало реорганізацію (ліквідацію) всіх директоратів, створених кілька років тому в межах реформи держслужби, яку фінансував Євросоюз.
Міносвіти було одним із пілотних міністерств, які одержали європейські гранти на цю реформу. Зміни також передбачали заміщення посад глав директоратів на конкурсній основі з гідною зарплатою.
За даними “Європейської правди”, уряд відхилив проєкт Міносвіти як такий, що суперечить міжнародним зобов’язанням України, оскільки він порушував не тільки вже проведену реформу, а й умови надання Україні макрофінансової допомоги ЄС.
Видання пише, що має в розпорядженні лист, надісланий Шкарлету минулого тижня представництвом ЄС в Україні. У документі представництво нагадало про безповоротну допомогу Україні у сфері освіти та науки – тільки на ті програми, які реалізують зараз, виділили понад €200 млн.
У ЄС зазначили, що це фінансування спирається на реформу держслужби, і підкреслили, що вважають важливим збереження шести директоратів Міносвіти.
“Ми закликаємо вас продовжувати належну дію цих структур і посилювати їхню роль у міністерстві.. Будь-який відкат досягнутого раніше успіху в реформах безсумнівно викличе нашу занепокоєність та може підірвати нашу співпрацю, яку ми сприймаємо як успішну і прагнемо продовжувати – у тому числі, можливо, через нові програми допомоги в рамках реформи держслужби”, – ідеться в листі.
Шкарлет у своєму Telegram-каналі звинуватив видання в поширенні вирваних із контексту повідомлень.
“Цитування уривків із листа є вирваним із контексту, що нівелює розуміння змісту листа в цілому”, – заявив він.
Т.в.о. міністра підтвердив, що лист від представництва ЄС у міністерство надійшов 28 жовтня.
“Він стосується тривалої і плідної співпраці з експертами ЄС та реалізації заходів реформ освіти та системи державного управління. Принагідно нагадаю, що у вересні мав зустріч із керівником програм співробітництва ЄС в Україні Стефаном Шльойнінгом, на якій ми обговорили питання продовження реформ за підтримки ЄС, у тому числі нової української школи. Між Міносвіти та ЄС триває конструктивний діалог і результативна співпраця. Ми опрацьовуємо як питання реалізації вже запущених реформ в освіті, так і розробляємо нові”, – додав він.
25 червня 2020 року Кабінет Міністрів призначив Шкарлета заступником міністра і в.о. міністра освіти.