Президент Білорусі Олександр Лукашенко сьогодні під час наради заявив про необхідність посилити роботу народних дружин, які будуть сприяти підтримці громадського порядку та безпеки. Про це повідомляє пресслужба президента країни.
“Нам треба неформальною зробити роботу народних дружин. Вони почали працювати, але ще на повну силу не розгорнулися. Ви бачили, як було в Киргизстані: хаос цілковитий, усі силовики розбіглися, нікому захищати країну. Хто взяв на себе відповідальність? Народні дружини. Вони підтягнули міліціонерів, які порозбігалися, вони спецслужби підтягнули до себе та військових. І створили потужні народні дружини. І протягом доби погасили всі пожежі”, – зазначив Лукашенко.
Він підкреслив, що народні дружини “зрештою мають стрепенутися і захищати”.
“Не треба країну, ми з вами – генерали та інші люди, омонівці, внутрішні війська, армія – забезпечимо захист країни. Нехай забезпечать захист своїх будинків”, – вважає Лукашенко.
За його словами, у мобільні загони варто залучати колишніх військовослужбовців.
“Подивіться, скільки звернень цих колишніх військовослужбовців, афганців. Скільки мужиків, а жінок… ще більше, ніж чоловіків: візьміть нас, ми будемо у дружинах, ми будемо в загонах, ми багато чого можемо! Чому не залучити нам, аж до озброєння, у ці летючі загони колишніх військовослужбовців? Вони можуть нам неабияк допомогти. І треба, щоб кожна людина відчула, що вона захищає свою сім’ю і свою землю”, – сказав білоруський президент.
У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, було затримано більше ніж 14 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Лукашенко 23 вересня вступив на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.
25 жовтня в Білорусі був останній день народного ультиматуму, поставленого Тихановською Лукашенку. Цього дня лише в Мінську на 11-й протестний марш вийшло понад 100 тис. осіб. Тихановська заявила, що, якщо цього дня Лукашенко не піде у відставку, 26 жовтня білоруси оголосять загальнонаціональний страйк на всіх підприємствах, вийдуть блокувати дороги й обвалять продажі в державних магазинах. 26 жовтня в Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк.