ЄС може призупинити безвіз через рішення КСУ

ЄС рекомендує створити робочу групу із опрацювання змін до Конституції України

В Європейському Союзі заявили, що рішення Конституційного суду України, яким заблоковано реалізацію результатів місцевих виборів, може стати підставою для тимчасового призупинення безвізового режиму. Про це заявив посол України в ЄС Микола Точицький у своєму листі на адресу віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, повідомляє “Європейська правда”.

“Як поки що неофіційно зазначають наші контакти, рішення Конституційного суду України N 13-р/2020, яке скасувало ключові антикорупційні повноваження НАЗК, кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму”, – йдеться у листі.

Призупинити безвіз можуть через відхід третьої держави від критеріїв, за умови виконання яких запроваджено безвізовий режим. 

В ЄС наголосили на тому, що незалежність антикорупційних органів є критерієм досягнення низки короткострокових та стратегічних цілей у відносинах з Євросоюзом, серед яких: 

збереження безвізового режиму;  співпраця з МВФ;  інтеграція до енергетичного ринку ЄС (незалежність НКРЕКП);  поширення на Україну режиму внутрішнього ринку у сфері телекомунікацій (незалежність НКРЗІ);  інтеграція до єдиного цифрового ринку.

Євросоюз рекомендує у стислі сроки створити робочу групу високого рівня із опрацювання змін до Конституції України. 

Раніше секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що рішення певних органів державної влади становлять загрозу національній безпеці України. При цьому він не вказав, рішення яких саме органів держвлади становлять загрозу. 

Президент України Володимир Зеленський скликав термінове засідання членів РНБО та наголосив на необхідності обговорити законопроекти, які в подальшому дозволять запобігти виникненню кризових ситуацій. До Верховної Ради Зеленський подасть їх як невідкладні.

Як повідомлялося, Конституційний суд України заблокував реалізацію результатів місцевих виборів. Суд позбавив НАЗК доступу до державних реєстрів, які використовують для проведення перевірок декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Через це жодного керівника держоргану не можуть офіційно призначити на посаду. 

Раніше КСУ визнав неконституційною норму про кримінальну відповідальність за декларування недостовірних відомостей, чим спричинив шквал негативу з боку як правоохоронних, так і контрольних органів. Згідно з рішенням КСУ, кримінальна відповідальність за декларування недостовірних відомостей є “надмірним покаранням” для людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *