За колишнього директора із правових питань компанії Burisma Андрія Кічу, який фігурує у справі про давання хабаря керівництву Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і Національного антикорупційного бюро, внесли заставу в розмірі 40,36 млн грн, повідомили hromadske у пресслужбі Вищого антикорупційного суду.
У суді розповіли, що заставу внесли 15 червня, але відмовилися розкривати подробиці, хто саме це зробив.
Керівниця відділу комунікацій ВАКС Олеся Чемерис сказала виданню “Слово і діло”, що заставу за Кічу внесла якась юридична особа.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Кічі у вигляді арешту з альтернативою внесення застави 14 червня. На Кічу поклали зобов’язання прибувати за першою вимогою до суду або до прокурора, не відлучатися з Києва, повідомляти про зміну місця проживання або роботи, утримуватися від спілкування з іншими фігурантами й носити електронний браслет. Запобіжний захід діятиме до 10 серпня.
12 червня детективи Національного антикорупційного бюро задокументували факт передання неправомірної вигоди керівникам САП і НАБУ. $6 млн, які було призначено на рекордний в історії України хабар, вилучили.
За інформацією “Цензор.НЕТ”, гроші мали стати “подякою” за закриття справи фірми Burisma до дня народження її власника, колишнього міністра екології Миколи Злочевського, який він святкував 14 червня. Бізнесмена підозрюють у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту Національного банку, виданого ПАТ “Реал Банк”, та легалізації цих грошей.
Було затримано, крім Кічі, першого заступника начальника Головного управління Державної податкової служби в Києві Миколу Ільяшенка й колишню начальницю організаційно-розпорядчого департаменту Державної фіскальної служби України Олену Мазурову.
15 червня Вищий антикорупційний суд заарештував Ільяшенка з альтернативою застави в розмірі 84 млн грн, Мазуровій запобіжний захід мають обрати сьогодні.
За даними слідства, Ільяшенко отримав кошти від осіб, пов’язаних зі Злочевським. Постанову про закриття кримінального провадження він оцінив у $6 млн, із яких $1 млн планував залишити собі. За інформацією головного редактора видання “Цензор.НЕТ” Юрія Бутусова, Ільяшенко був гарантом угоди про передання грошей.
У Burisma Group заявили, що ні її президент Злочевський, ні інші співробітники компанії не мають жодного стосунку до цих подій. Зараз на сайті компанії немає згадки про Кічу, але ще 12 червня інформацію про нього було розміщено в розділі “менеджмент”, його було вказано як директора із правових питань.