Коментуючи рішення Кабінету Міністрів України про виділення частини грошей для програми з діагностики онкозахворювань на будівництво доріг, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що 2020 року в Україні виділили рекордну кількість коштів на лікування онкохворих.
“Учора у ЗМІ, на жаль, була поширена маніпуляція про те, що нібито кошти, які призначалися для онкохворих, пішли на дороги. Для мене особисто дуже важливо прояснити ситуацію, аби закрити це питання. По-перше, у 2020 році виділена рекордна кількість коштів на лікування онкохворих. Загалом на 40% більше, ніж минулого року, і вдвічі більше, ніж у 2018 році”, – написав він у Telegram.
Він зазначив, що Національна служба здоров’я України в період із квітня до жовтня виділила медзакладам, які лікують онкохворих, 2,4 млрд грн до того, що за весь 2019 рік ця сума становила 1,9 млрд грн.
“Із вересня цього року наш уряд майже у п’ять разів збільшив тариф на діагностику та хіміотерапевтичне лікування онкозахворювань у дітей. Це означає, що заклади, у яких лікують маленьких пацієнтів, отримають більше коштів, щоб надавати якіснішу допомогу”, – підкреслив Шмигаль.
Він додав, що тепер на порядку денному Кабміну – постанова про переспрямування частини коштів із будівництва доріг на соціальну підтримку шахтарів та фінансування Фонду безробіття.
27 жовтня видання “Наші гроші” звернуло увагу на те, що Кабмін передав на розвиток доріг у Львівській області 61,5 млн грн із проєкту бюджетної програми Міністерства охорони здоров’я щодо вдосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань. Загалом із програми МОЗ забрали 104,752 млн грн.
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко пояснив, що Кабінет Міністрів України перерозподілив кошти, виділені на проєкт із вдосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань, оскільки цього року цей проєкт неможливо було реалізувати.