Тестування деяких добровольців, які брали участь у випробуваннях російської вакцини проти COVID-19 “Супутник V” (Гам-КОВІД-Вак), дало позитивний результат на коронавірус.
Про це 28 жовтня повідомив “РИА Новости” директор російського розробника вакцини – Національного дослідницького центру епідеміології і мікробіології імені Гамалії Олександр Гінзбург.
Він припустив, що особи, які заразилися, могли бути одними з тих, кому вводили плацебо.
За словами Гінзбурга, крім COVID-19, деякі добровольці захворіли на “якісь захворювання”.
Агентство повідомило, що в клінічних випробуваннях вакцини “Супутник V” брало участь 38 добровольців. Офіційно випробування завершилися, але добровольці “на зв’язку”.
На наступному етапі випробувань планують вакцинувати 40 тис. добровольців, чверть із них отримає плацебо.
Про реєстрацію першої у світі вакцини проти коронавірусної інфекції президент Росії Володимир Путін заявив 11 серпня. За його словами, вакцина, розроблена в інституті імені Гамалії, ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки. Путін повідомив, що одна з його дочок уже зробила щеплення від коронавірусної інфекції вакциною російського виробництва. 27 серпня глава Кремля сказав, що дочка зробила повторне щеплення і почувається нормально.
Керівник наукової експертизи російського проєкту Inbio Ventures Ілля Ясний вважає, що реєстрація російської вакцини проти коронавірусу суперечить науковим та етичним нормам розроблення ліків. Він вказував, що препарат зареєстрували після випробування на кількох десятках людей, а фінальної стадії клінічних досліджень не проводили.
Щепитися російською вакциною, згідно з опитуванням Вищої школи економіки, ніколи не збирається 45,6% громадян країни. Серед причин такої позиції – побоювання можливих побічних ефектів.
У США заявили, що російську вакцину вважають недопрацьованою.
Усього у світі розробляють понад 200 потенційних вакцин проти COVID-19, заявив гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.