Фінальний бюджет всеукраїнського опитування, ініційованого президентом України Володимиром Зеленським, становить приблизно 30 млн грн. Про це в ефірі каналу ICTV розповів голова партії “Слуга народу”, нардеп Олександр Корнієнко.
Координаторка громадянської мережі “Опора” Ольга Айвазовська сказала, що громадянська мережа рахувала бюджет опитування з огляду на суму, яку платили волонтерам за роботу: “Ми розрахували на майже 30 тис. дільниць: по дві особи, зі сплатою податків, – тоді бюджет 103 млн грн. А якщо мова йде про кількість волонтерів, які реально стояли біля дільниць, – імовірно, чекали, що буде більше, – у цілому по країні покрито було близько 55% дільниць із похибкою 4%. У підсумку бюджет фінальний мав бути до 30 млн грн”.
Корнієнко сказав, що фінальна заявка щодо бюджету від підрядника ще не надходила.
“Але ця цифра набагато ближча до реальності, ніж 100 млн грн, про які багато хто на цьому тижні говорив. […] У районі 30 млн грн”, – відповів Корнієнко.
У день місцевих виборів 25 жовтня українцям запропонували відповісти на “п’ять важливих питань” від Зеленського:
Чи потрібно ввести довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах? Чи підтримуєте ви створення на Донбасі вільної економічної зони? Чи потрібно скоротити Верховну Раду України до 300 народних депутатів? Чи підтримуєте ви легалізацію медичного канабісу для зменшення болю у тяжкохворих? Чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушити питання про застосування гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?
Фінансувала дослідження партія “Слуга народу”, організацією і проведенням опитування займалася компанія “Зе медіа”. Офіс президента наголошував, що результати опитування не матимуть юридичних наслідків.
25 жовтня стало відомо, що в дослідженні брали участь, зокрема, неповнолітні волонтери (омбудсменка Людмила Денісова говорила, що це правомірно, якщо батьки дітей дали згоду). Активіст Сергій Стерненко заявив, що зміг проголосувати в опитуванні п’ять разів.
26 жовтня партія презентувала результати опитування після аналізу 74% анкет. Найбільше респондентів підтримало питання про скорочення чисельності народних депутатів до 300: “за” – 89,6%, “проти” – 7,12%.