Побитий після затримання співвласник мінського квіткового магазину “Первый цветной” Максим Хорошин, який виїхав із родиною в Литву на реабілітацію, в інтерв’ю “Настоящему времени” 21 жовтня повідомив, що зараз його лікують лікарі і психологи. Він розповів телеканалу про своє побиття.
“Усе почалося о 8.30 ранку. Ми не встигли із дружиною сісти в машину, як до нас вдерлися співробітники. Ми навіть не знали, хто це, ми, якщо чесно, подумали, що це якийсь пранк. Відчинивши двері, вони мені відразу завдали три удари в обличчя. Далі я вже погано бачив, бо у мене дуже сильно набрякло око, було зламано ніс і [розбиті] губи. У мою ж калюжу крові мене поклали обличчям вниз і запитали, чи розумію я, за що [мене б’ють]. Я запитав: “Хто це взагалі?” Вони сказали: “Працює міліція…” Вони всі були в цивільному одязі, їх було 12 осіб. Я не розумію, навіщо було відразу мене бити”, – зазначив Хорошин.
Він підкреслив, що його адвокат подаватиме заяву до Слідчого комітету, однак додав, що там уже лежить понад 500 заяв і стосовно жодного побиття не порушено кримінальної справи.
Хорошин сказав, що не очікував на підтримку з боку білорусів, які після інциденту шикувалися у черги в його магазин.
Відповідаючи на запитання журналіста, чому правоохоронці прийшли саме до нього, чоловік висловив думку, що їхнім завданням було залякування.
“Коли вони мене везли в РУВС, усі їхні твердження були, що я відповім за те, що я створив якісь чати, де хтось погрожує сім’ям МВС, де хтось погрожує дітям. На що я їм сказав: “Ви точно мене з кимось переплутали”. Вони відкрили мій телефон, побачили, що я ходжу на мітинги, і вони сказали: “Якщо ти доведеш, що ти цього не робив, то ми тебе відпустимо”. У підсумку, коли мене привезли в РУВС, там був зовсім інший порядок денний – там просто почали бити і говорити, що я спалив начальнику ОМОН дачу, що я розібрав водомети, що я кидав коктейлі Молотова. Тобто просто повна нісенітниця, у них немає жодної домовленості між собою”, – вважає Хорошин.
Він пояснив, що має намір повернутися додому протягом місяця, однак підкреслив, що “поведінка влади щодень усе більше незрозуміла”.
Білорус також розповів про свою зустріч у Литві з лідеркою білоруської опозиції Світланою Тихановською.
“Я дуже радий, що я з нею зустрівся, бо це законно обрана президентка, всі про це знають… Ми вдвох плакали, обнялися і підтримали одне одного”, – додав Хорошин.
Співвласник магазину став відомим, коли дарував квіти учасницям жіночого маршу протесту, які проходили повз його магазин. 13 жовтня його жорстко затримали силовики і відвезли у відділок міліції. Звідти його вивезли жорстоко побитим – із набряком внутрішніх органів, набряком мошонки, травмою гомілки, численними саднами, переломом носа. Чоловіка, за словами адвоката, звинувачували у виведенні з ладу міліцейського водомета.
У Білорусі від 9 серпня тривають масові акції протесту через фальсифікацію результатів голосування на виборах президента, на яких, за офіційними даними, переміг глава держави Олександр Лукашенко. Водночас альтернативні екзитполи засвідчили впевнену перемогу опозиційної кандидатки Світлани Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів сотні людей дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасники мітингів.
Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсовали і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.