Суворий карантин в Україні вводити не планують, навіть якщо щодня реєструватимуть 6–7 тис. заражених коронавірусом. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час інтерв’ю українським телеканалам “Україна”, “1+1”, ICTV та “Інтер”. Уривок із цього інтерв’ю опублікувала “ТСН”.
Жорсткі обмеження можуть повністю зупинити українську економіку, впевнений президент.
Максимум зусиль, за словами Зеленського, приділяють зараз додатковому медичному обладнанню, забезпеченню і кількості лікарів.
Зеленський анонсував виробництво української вакцини проти коронавірусної інфекції. Її розробленням займалися понад пів року, а зараз вона проходить тестування.
“Ми не можемо говорити про все, тому що повинні пройти клінічні дослідження, і це правда, не маємо права. Вона [вакцина], скажу правду – унікальна. Це не пафос і не популізм. Вона унікальна, тому що не така, як інші. У нас є матеріали, що дослідження велись, але не на людях, утім велись”, – сказав Зеленський.
За його словами, якщо хтось винайде вакцину раніше і її підтвердять, Україна закуповуватиме її в будь-якому разі.
Зеленський 19 жовтня говорив, що, якщо в Україні фіксуватимуть більше ніж 9,5 тис. нових випадків COVID-19 на день, влада змушена буде ввести жорсткий карантин.
ВООЗ вважає, що коронавірус становитиме серйозну загрозу, поки не винайдуть вакцини. На думку глави Європейського агентства лікарських засобів Марка Кавалері, у кращому разі сертифікована вакцина буде готова наступного року. Головний санлікар України Віктор Ляшко заявляв 16 жовтня, що у світі розробляють приблизно 180 вакцин проти коронавірусу, 10 із них проходять третю стадію клінічних випробувань.
Про реєстрацію “першої у світі вакцини” проти коронавірусної інфекції – “Супутник V” ( “Гам-КОВІД-Вак”) – президент Росії Володимир Путін заявив 11 серпня. За його словами, вакцина, розроблена в Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології імені Миколи Гамалії, ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.
Україна не веде переговорів на державному рівні про закупівлю або постачання російської вакцини проти коронавірусу. У Кремлі зазначили, що питання постачання російської вакцини в Україну залежить від того, чи буде Київ робити відповідний запит.
Вакцину проти коронавірусу розробляють також Оксфордський університет і британсько-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca. Клінічні випробування цієї вакцини 6 вересня перервали через “незрозумілу” хворобу одного з волонтерів, який брав у них участь. 21 жовтня з’ясувалося, що в Бразилії помер один із добровольців, учасників випробувань цієї вакцини.
Спалах коронавірусної інфекції почали наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними станом на 22 жовтня, за час пандемії в Україні COVID-19 захворіло 322 879 осіб, жертвами хвороби стало 6043, 134 898 одужали.