Кабмін України створив міжвідомчу робочу групу для переговорів із МВФ

Кабінет Міністрів України створив міжвідомчу робочу групу для координації переговорів із Міжнародним валютним фондом. Про це пресслужба КМУ повідомила 21 жовтня.

Міжвідомча робоча група – тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабміну, утворений із метою виконання зобов’язань України в межах програми stand-by. Головою робочої групи стане урядовий уповноважений із питань управління державним боргом Юрій Буца, указано в повідомленні.

До складу групи з боку Міністерства фінансів увійдуть: заступник голови Мінфіну з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, радник міністра фінансів Юлія Пашко та начальник відділу співробітництва з МВФ Управління міжнародного співробітництва Міністерства фінансів Дмитро Манцуров.

У КМУ нагадали, що до кінця 2021 року Україна сподівається отримати $700 млн у межах програми співпраці stand-by із МВФ.

“Україна виконує структурні маяки в рамках спільної з МВФ програми stand-by. Відповідно до графіка, у червні було затверджено Плани по скороченню NPL державних банків. Також у червні було спрощено процедуру зміни постачальників газу для побутових споживачів. У вересні ми прийняли необхідне законодавство для роботи Державної податкової служби та Держмитслужби в якості єдиної юридичної особи. НКРЕКП було прийнято рішення про встановлення тарифів на опалення, органи місцевого самоврядування майже завершили встановлювати свої тарифи”, – зауважив Драганчук.

Нову програму співпраці з Україною stand-by виконавча рада МВФ схвалила 9 червня 2020 року, ідеться про виділення $5 млрд, які планують перерахувати чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $ 2,1 млрд першого траншу.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявляв, що до кінця року Україна сподівається отримати від МВФ два транші по $700 млн. Однак заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб вважає, що таку можливість уже втрачено і потрібно намагатися отримати один.

Зеленський переконаний, що в нинішній ситуації економіці України потрібні гроші МВФ. “Вигідно нам, невигідно – зараз це як кров для організму людини”, – пояснив він.

Голова НБУ Кирило Шевченко заявив, що у МВФ “є певні занепокоєння щодо антикорупційної політики”.

Київ продовжить співпрацю з МВФ, про це 20 жовтня заявив президент України Володимир Зеленський під час свого послання до Верховної Ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *