Зеленський підписав закон про відновлення видавання бебі-боксів для новонароджених

Президент України Володимир Зеленський 21 жовтня підписав закон №930-IX щодо надання допомоги після народження дитини у вигляді одноразового видання “пакунка малюка”. Про це повідомили у пресслужбі глави держави.

30 вересня відповідний законопроєкт ухвалила Верховна Рада України.

В Офісі президента заявили, що документ відновлює надання батькам одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”. Допомогу видаватимуть протягом 30 днів після народження дитини.

Її вартість становитиме не менше ніж три розміри прожиткового мінімуму для дітей до шести років. Станом на жовтень розмір мінімальної щомісячної виплати визначено на рівні 1859 грн, передбачають, що вартість “пакунків малюка” становитиме 5577 грн.

У законі уточнюють перелік отримувачів “пакунків малюка”, якщо батьки відсутні. Зокрема, отримувачами можуть бути усиновителі, патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини.

Видавати “пакунки малюка” будуть у закладах охорони здоров’я. Якщо в медзакладі немає такої допомоги, її можна отримати в органах соціального захисту за місцем проживання або перебування, ідеться в повідомленні.

Кабмін має затвердити порядок надання “пакунка малюка”, передбачивши з 1 липня 2021 року можливість за бажанням батьків отримати замість натуральної допомоги відповідні кошти.

Закон набуде чинності наступного дня після його опублікування.

Бебі-бокси після народження дитини в Україні почали видавати у вересні 2018 року. У них входили підгузки, одяг і засоби для догляду за новонародженими.

У липні 2020 року уряд скасував бебі-бокси й ухвалив рішення виплачувати батькам новонароджених по 5 тис. грн замість “пакунка малюка”.

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ закликав уряд України зберегти бебі-бокси. У фонді розповіли, що два роки збирали відгуки батьків про програму. “Якщо у 2018 році лише 35% батьків надавали перевагу “пакунку” перед грошовою виплатою, то тепер вісім із 10 сімей хочуть отримувати допомогу саме у натуральному вигляді”, – зазначили у фонді.

Міністерство соціальної політики повідомило виданню “ГОРДОН”, що з вересня 2018 року до серпня 2020-го “пакунок малюка” отримало понад 500 тис. дітей, або 94% від загальної кількості новонароджених.

Водночас батьки, які не захочуть отримувати “пакунок малюка”, зможуть звернутися по грошову компенсацію. Ця можливість буде доступною з липня 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *