Журналіст Савік Шустер в інтерв’ю головній редакторці інтернет-видання “ГОРДОН” Олесі Бацман висловив думку, що легалізація проституції є санітарною, а не морально-етичною проблемою.
“Легалізація проституції передусім – це санітарна проблема, щоб не було жодних інфекцій. Однаково ця професія затребувана, вона є. Можна приховувати, говорити, що її немає, але вона є”, – зазначив Шустер.
Він сказав, що у країнах, де сексуальні послуги можна надавати легально, є профспілки, які стежать за дотриманням санітарних правил повіями.
“У Франції є профспілка жінок і вже зараз чоловіків, які заробляють гроші в такий спосіб, там є санітарні правила, вони постійно проходять медобстеження. Люди, які користуються цими послугами, нічим не ризикують”, – зазначив журналіст.
В Україні ж медичне обстеження жінок, які надають сексуальні послуги, не є обов’язковим, продовжив він.
“Наприклад, сьогодні я хочу провести вечір із жінкою. Я ж нічого про неї не знаю. Вона ж до мене не приходить із довідкою. Тобто це санітарна проблема”, – пояснив журналіст.
Інтерв’ю із Шустером вийде сьогодні на YouTube-каналі “Алеся Бацман”. Трансляція розпочнеться о 19.00.
Проституція є незаконним видом діяльності в Україні. За неї передбачена адміністративна відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу в розмірі 85–170 грн. Якщо протягом року порушення повторюється, штраф становить 136–255 грн. Водночас Кримінальний кодекс встановлює кримінальну відповідальність за сутенерство та втягнення у заняття проституцією у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до 15 років.
Голова Національної поліції України Ігор Клименко вважає, що проституцію в Україні потрібно легалізувати, “тому що ми однаково цієї проблеми не позбудемося”.
Згідно з даними опитування, яке Соціологічна група “Рейтинг” проводила у квітні 2020 року, 65% українців не підтримують легалізації проституції в Україні, 24% – підтримують, 11% – вагалися з відповіддю.