Білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська попередила білоруських правоохоронців, що в них є п’ять днів, щоб перейти на сторону народу. Про це 20 жовтня поінформувала в Telegram пресслужба опозиціонерки.
“25 жовтня ми оголосили народний ультиматум. І я хочу звернутися до співробітників силових відомств. Ви звикли виконувати накази. Але маєте розуміти, що скоро накази лунатимуть від нової, демократичної влади. Це неминуче… У новій Білорусі потрібна ваша робота, потрібна система силових відомств. Тому зв’яжіться з нами, із фондами, зробіть публічне звернення з підтримкою свого народу. Виконайте присягу, яку кожен із вас давав білорусам. До народного ультиматуму залишилося п’ять днів”, – заявила Тихановська.
У її зверненні йдеться про те, що “поголовної люстрації не буде”.
“Народний ультиматум – це ваш шанс стати на сторону білорусів. Якщо ви не згодні виконувати злочинні накази, не робіть цього. Режим знає, що вмирає – і намагається розділити свою долю з усіма вами, забруднивши честь вашої форми. Не допустіть цього. Відповідатимуть персонально ті, хто скоював злочини”, – підкреслила опозиціонерка.
Член президії координаційної ради білоруської опозиції Павло Латушко розповідав, що 25 жовтня в Білорусі почнуться протести, яких влада країни не очікує. “Ми плануємо здійснити низку заходів, які дуже здивують і заскочать зненацька нелегітимну білоруську владу. Наближається дуже серйозна загроза її існуванню”, – заявляв він.
Масові протести через фальсифікацію результатів голосування на виборах президента в Білорусі тривають із 9 серпня. За офіційними даними, на виборах переміг президент Білорусі Олександр Лукашенко. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення, було затримано понад 14 тис. людей. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували й не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.