Захоплення Азербайджаном території Нагірного Карабаху не приведе до припинення війни. Таку думку президент Вірменії Армен Саркісян висловив російському виданню “Коммерсантъ” в інтерв’ю, яке було опубліковано 18 жовтня.
“Під час пошуку врегулювання карабаської проблеми немає реальної альтернативи мирним переговорам. Якщо навіть Азербайджану вдасться, припустімо, виграти якусь частину війни або захопити території, все одно цим не закінчиться. Триватиме війна умів, війна історій, війна людських емоцій. У Вірменії люди будуть вважати, що це ще один геноцид. Війна не закінчиться. Тому є тільки один шлях, коли всі сторони домовляються про те, як жити далі”, – сказав він.
За словами президента Вірменії, мінська група вже “зробила дуже багато” для врегулювання проблем у регіоні.
Уранці 18 жовтня міністерство оборони Вірменії повідомляло, що армія Азербайджану здійснила наступ на Худаферинське водосховище, щоб зайняти вигідні позиції.
Азербайджан і Вірменія сьогодні звинуватили одне одного у зриві перемир’я, яке сторони уклали ввечері 17 жовтня. Воно мало початися о 0.00 18 жовтня.
У 1991 році Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією. За словами президента Азербайджану Ільхама Алієва, вірмени ніколи не жили в Нагірному Карабасі.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт, сторони використовують танки, важку артилерію й авіацію.
Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.