Російський пропагандист Володимир Соловйов в ефірі “Соловьев Live”, який транслювали на його каналі в YouTube, закликав підчистити лави правоохоронних органів Росії після масових погроз на свою адресу і деяких російських журналістів, які висвітлюють конфлікт у Нагірному Карабаху.
Соловйов зазначив, що він, а також журналісти Олександр Коц та Сергій Карнаухов є російськими громадянами, які насамперед захищають національні інтереси Росії. І все сказане ними – це те, як вони бачать ці інтереси.
“Щоб ви там не верещали, не пищали, не стукали, не цокали, ні ножичками… Це не змінить. І якщо Російська Федерація не здатна захистити на своїй території своїх громадян, тоді у мене питання до правоохоронних органів – а чиї інтереси ви захищаєте? Діаспори чи росіян?” – звернувся він до своєї аудиторії.
“Тоді це предмет для серйозної чистки”, – додав Соловйов.
Він закликав спостерігати, де “спливуть якісь гроші, по реакціях”.
“Де яке лобі іноземної держави працює. І відповідає за це. А якщо беруть гроші державні чиновники, то вони мають іти за статтею “зрада національних інтересів”. Зрада батьківщини називається”, – заявив він.
Зазначений фрагмент ефіру починається із 2.06.
ВІДЕО
1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією. Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців і мирних жителів.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабаху спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації”, обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок “стрімкого контрнаступу”. Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію та авіацію.
Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, які беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.
Туреччина відкрито підтримує в цьому конфлікті Азербайджан.
9 жовтня під час переговорів у Москві представники Азербайджану та Вірменії домовилися про припинення вогню в Нагірному Карабаху з 12.00 10 жовтня. Однак після настання перемир’я обидві сторони звинуватили одна одну в його порушенні.