Іран повідомив про закінчення терміну дії обмежень на торгівлю зброєю, встановлених резолюцією Ради Безпеки ООН 2231 (2015). Відповідну заяву опублікувало міністерство закордонних справ у неділю, 18 жовтня.
“Усі обмеження на передання зброї і пов’язаної з цим діяльності, фінансування, заборони на в’їзд або транзит через території держав – членів Організації Об’єднаних Націй, раніше накладених на низку іранських громадян і військових чиновників, автоматично припиняються”, – заявили у МЗС країни.
Тепер Тегеран може купувати і продавати зброю та військову техніку без обмежень, керуючись своїми оборонними потребами, підкреслили у відомстві.
У МЗС Ірану запевнили, що оборонна доктрина країни опирається на підтримку народу і внутрішній потенціал.
“Іран забезпечив свої оборонні потреби завдяки власним можливостям. Ця доктрина була і буде головною рушійною силою Ісламської Республіки Іран”, – вважають іранські дипломати.
Доктрина не передбачає закупівлі зброї масового ураження або великих закупівель озброєнь.
“У сучасній історії Іран, усупереч нерівності сил, ніколи не починав воєн”, – розповіли у відомстві.
Державний секретар США Майк Помпео 19 вересня оголосив, що набув чинності механізм поновлення санкцій, закладений в умовах ядерної угоди з Іраном. Антиіранські санкції ООН передбачали заборону на збагачення і перероблення ядерних матеріалів у країні, випробування і розгортання на іранській території балістичних ракет, передання Ірану ядерних технологій і технологій для створення балістичних ракет, а також ембарго на постачання зброї.
Росія заявила, що США вводять в оману міжнародну спільноту, стверджуючи про поновлення санкцій ООН проти Ірану.
Механізм поновлення санкцій було закладено в резолюції 2231 Ради Безпеки ООН про ратифікацію міжнародної атомної угоди з Іраном від 2015 року. Відповідно до цього пункту, у разі невиконання умов угоди будь-хто з його учасників має право вимагати поновлення штрафних заходів, й інші сторони не можуть накласти вето на цю вимогу.