У селі Боднарів, що на Калущині, школу будують з початку незалежності України. Поки триває це будівництво, діти змушені навчатися у приміщеннях, зведених ще на початку минулого століття.
Більшість учнів Боднарівської загальноосвітньої школи вчиться у приміщенні, що побудоване за часів Австро-Угорщини. Цей корпус називають “старою школою”. Усі кабінети пристосовували до шкільного навчання. Меблі та шкільне приладдя – старі. А капітальний ремонт у класах не проводили десятиліттями. У кабінетах збереглися старі кахельні печі, які опалюються дровами. Ними прогрівають класи, коли центральне опалення вимикають, повідомляє “Суспільне”.
Школа має ще один корпус. Розділяє ці будівлі дорога національного значення Н-10. Дітям щодня доводиться переходити трасу, аби потрапити в інший корпус.
“Дорога роз’єднує нашу школу посередині. Два метри звідси, два звідси. Це, звичайно, величезні незручності і для нас, і для безпеки, і життя дітей. Було надзвичайно багато різного роду випадків ДТП, які призводили і до травм, і небезпеки для життя учнів і вчителів”, – розповідає директор навчального закладу Богдан Олійник.
Приблизно за сто метрів від корпусів школи є футбольне поле. Його школярі ділять із дорослою сільською командою. А ще далі – майданчик зі штучним покриттям.
У школі вчаться 309 дітей. Початкові класи займаються у будівлі дитячого садка.
Зараз через коронавірусну інфекцію три класи відправили на самоізоляцію, каже директор Богдан Олійник. За його словами, жоден кабінет закладу не відповідає епідемічним нормам: “Якщо за нормами санепідемстанції, має бути не менше 10 квадратних метрів на учня, то у нашій школі є найбільше 1,7 квадратних метрів на учня”.
Зараз у Боднарові будують нову школу. Фундамент тут заклали ще у 1992-му році. Проте будівництво призупинили до 2010-го. Тоді переглянули проєктно-кошторисну документацію і фундамент заново перебудовували. Активна фаза спорудження школи розпочалася у 2016-му році. Тоді заклад отримав 10 мільйонів гривень від фонду регіонального розвитку. Зараз будівельники звели основний корпус школи, встановили покрівлю, вікна та провели електрику.
У 2019-му році із фонду спрямували ще 10 мільйонів гривень. На ці гроші споруджують спортзал та проведуть воду і опалення, каже сільський голова Микола Дрогомирецький: “Згідно з цьогорічними перерахунками, вийшли на суму в межах 97 -100 мільйонів гривень. Це з повною “начинкою”: комп’ютери, парти, усе устаткування. Якщо це опорна школа, це буде, наскільки я розумію, ліцей дванадцятилітній”.
За словами сільського голови, завершити будівництво школи планують у наступному році, проте через підвищення цін кошторис і терміни будівництва можуть переглянути.
Перший заступник голови облдержадіністрацї Василь Івасик повідомив, що цей заклад внесли до програми “Велике будівництво. Загалом, аби завершити спорудження, потрібно ще до 20 мільйонів гривень.
Нагадаємо, місто Калуш знаходиться у “жовтій” зоні.