За тиждень до завершення передвиборчої агітації країна приготувалась до чергового посилення карантину. За таких умов багато хто прогнозує явку в районі 35–40%. А в окремих містах узагалі в районі 30%.
При такій явці результати виборів можуть бути самими непередбачуваними. Перевагу отримають ті партії/кандидати, які зможуть змобілізувати і привести на дільниці своїх виборців.
Кожна партія діє по-різному.
Зеленський намагається змобілізувати своїх виборців опитуванням, ЄС – просуває загальнонаціональну ідею “не дамо втратити незалежність,” ОПЗЖ катається до Путіна…
Непарламентські партії пішли іншим шляхом – обрали свою групу виборців і працюють із ними напряму. Такий собі “офлайновий таргетинг” XXI століття.
Так, “Наш край” працює з підприємцями та малими фермерами, радикали Ляшка – із селянами. Партія “За майбутнє” пішла гендерно-електоральним шляхом, розробивши окрему спеціалізовану виборчу програму для жінок, організувавши масовану точкову роботу жінок-депутатів у регіонах.
“Свобода” працює з ветеранами АТО, а “Батьківщина” – з малозабезпеченими.
Такий підхід дозволяє кожній партій не тільки “утримувати” своє електоральне поле, але й нарощувати прихильників за рахунок найбільш вмотивованих виборців, із якими провелася персональна робота. Думаю, саме такий підхід стане основним трендом останнього тижня кампанії.
І перемогу отримають ті партії, які зможуть кластерно активізувати виборців, довівши їх у подальшому на виборчі дільниці.
Дуже скоро побачимо, у кого це вийде найкраще.
Джерело: Viktor Taran / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора