Нацкомісія України з енергетики поскаржилася Євросоюзу на тиск із боку ДТЕК – ЗМІ

Національна комісія України, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), заявила енергетичній спільноті Європейського союзу про тиск із боку приватної компанії ДТЕК.

Про це 15 жовтня повідомила “Економічна правда” з посиланням на лист НКРЕКП.

За даними видання, у зверненні, підписаному головою комісії Валерієм Тарасюком, ідеться про тиск “із боку найбільшої енергетичної компанії і пов’язаних із нею політсил”. НКРЕКП просить енергетичну спільноту ЄС “надати лист підтримки”.

“Україна як договірна сторона енергетичного співтовариства прагне покращити ефективність енергетичних ринків, встановити довгострокову фінансову стабільність енергетичного сектору та інтегруватися в європейські енергетичні ринки шляхом упровадження відповідного законодавства ЄС… НКРЕКП зазнав політичного тиску після прийняття деяких регуляторних рішень”, – цитує “Економічна правда” звернення НКРЕКП.

У ньому наголошують, що в серпні комісія затвердила зміни до низки постанов про стимуляційне тарифоутворення, встановивши норми доходу на стару і нову базу активів на рівні 3% і 16,74% відповідно (RAB-тарифи).

“Регулятор вважає, що затверджена методологія враховує інтереси всіх учасників ринку, споживачів і держави. Ми пов’язуємо значний тиск на регулятора… із прийняттям цієї методології. Зокрема, із метою змусити регулятор змінити своє рішення”, – пояснили у НКРЕКП.

НКРЕКП на засіданні 26 серпня ухвалила методику стимуляційного тарифоутворення з поділом активів компанії на “стару” і “нову” бази зі ставкою прибутковості, відповідно, 3% і 16,74%.

Стимуляційне регулювання – це механізм тарифоутворення на базі довгострокового регулювання тарифів. Цей метод спрямований на залучення інвестицій для будівництва та модернізацію інфраструктури мереж, що передають енергоносій, і стимулювання ефективності витрат розподільчих і постачальних компаній.

Нацкомісія з енергетики розглядала можливість переходу на таке тарифоутворення із 2012 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *